Gorlickie Centrum Kultury

Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:

WZGÓRZE SPOON RIVER – RELACJA  Z PREMIERY

W niedzielę 13 maja br. o godzinie 18:00 Gorlickie Centrum Kultury wypełnili tłumnie widzowie, którzy przybyli na premierowy spektakl „Wzgórze Spoon River” na podstawie wierszy Edgara Lee Mastersa „Antologia Spoon River”. Wyreżyserowaną przez Tomasza Tajaka sztukę w mistrzowski sposób zagrali aktorzy Grupy Teatralnej Czterech Pokoleń „Otwarte Drzwi”.

Spektakl ma formę autonomicznych monologów postaci, które są zmarłymi mieszkańcami fikcyjnego miasteczka Spoon River. Powracają z zaświatów, świadomi swej śmierci, by opowiedzieć najważniejsze historie swojego życia. Przekrój tematyczny ich wypowiedzi, odzwierciedla inność każdej z jednostek. Jedni umarli kryjąc w sercu niespełnioną miłość, inni martwili się o dobra doczesne. Nawet zwady i spory przeniesione w zaświaty wciąż dręczą te niespokojne dusze. Odbiorca zostaje skonfrontowany z przekrojem ludzkich słabostek, małostkowości, zmarnowanych szans. Spektakl skłania do przemyśleń nad sprawami istotnymi w naszym życiu oraz nad ulotnością wszystkiego co nas spotyka.

Premierowy występ już za nami, z powodu dużego zainteresowania sztuką już niebawem będziemy mogli zaprosić Państwa do kolejnego obejrzenia „Wzgórza Spoon River”.

Już teraz serdecznie zapraszamy!