Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska
wstęp wolny

XV POWIATOWY KONKURS TEATRALNY IM. JANA PAWŁA II

Starostwo Powiatowe w Gorlicach oraz Gorlickie Centrum Kultury zorganizowały XV Powiatowy Konkurs Teatralny im. Jana Pawła II, który odbył się 10 marca 2015 roku w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury o godz. 10.00.

W konkursie zaprezentowały się grupy i zespoły teatralne działające przy szkołach ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gorlickiego, które wystawiły następujące sztuki:

1. Stanisław Ignacy Witkiewicz – „Szewcy” (fragmenty), Grupa Teatralna „Teatr Mundi” z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach, opiekun – Katarzyna Szafryna – Przepióra.

2. Stefan Żeromski – „Przedwiośnie”, Zespół Teatralny „Zarys Szkolnego Teatru” z Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach, opiekun – Renata Podobińska.

3. „Tryumf artysty” wg własnego scenariusza, Szkolny Zespół Teatralny „Na Górce” z Zespołu Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach, opiekun – Halina Osińska.

Spektakle oceniała Komisja Konkursowa w składzie:
1. Stanisław Bystrowicz
2. Jerzy Nalepka