Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

31. FESTIWAL TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY „BAJDUREK”

W dniu 13 maja br. o w Sali Teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 31. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”.

Festiwal stwarza możliwość konfrontacji, wymiany doświadczeń, twórczych poszukiwań inscenizacyjnych, scenograficznych oraz upowszechniania kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży. Adresowany jest głównie do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, ośrodków kultury i wszystkich placówek, w których mogą działać grupy teatralne, w których wiek uczestników nie przekracza 16 lat.

Na scenie zaprezentowało się 8 zespołów teatralnych z powiatu gorlickiego:
-? „PRACOWNIA KATA” -? Miejsko-?Gminny Ośrodek Kultury w Bieczu
-? „VIOLONCZELA” -? Gorlickie Centrum Kultury
-? „NO COMMENTS” -? Zespół Szkolno-?Przedszkolny w Libuszy
-? „SCENA 154” -? Zespół Szkół w Bystrej
-? „WYJŚCIE AWARYJNE” -? Zespół Szkolno-?Przedszkolny w Strzeszynie
– „PAUZA” – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach (współpraca z Zespołem Szkół w Krygu)
-? „CO NIECO” -? Zespół Szkolno-?Przedszkolny w Korczynie
-? „ORZESZEK” -? Gorlickie Centrum Kultury

Komisja Artystyczna w składzie:
Włodzimierz Jasiński – przewodniczący – aktor Teatru STU i GROTESKA w Krakowie
Jacek Milczanowski – aktor niezależny, reżyser, scenarzysta z Krakowa
Magdalena Rak – plastyk Gorlickiego Centrum Kultury

po obejrzeniu 8 przedstawień teatralnych pragnie serdecznie podziękować za przygotowanie zespołów, duży wkład instruktorów i z satysfakcją odnotowuje bardzo wysoki poziom prezentowanych spektakli. Jednocześnie komisja postanowiła nagrodzić:

Miejscem I zespół PAUZA z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach we współpracy ze Szkołą Podstawową w Krygu za spektakl „Pręcik”
Miejscem II zespół PRACOWNIA KATA z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bieczu za spektakl „Między tekturą a teatrem”
Miejscem III zespół ORZESZEK z Gorlickiego Centrum Kultury w Gorlicach za spektakl „Królowa śniegu”

oraz wyróżnić:

– zespół VIOLONCZELA z Gorlickiego Centrum Kultury w Gorlicach za spektakl „Złoty Promyczek”
– zespół SCENA 154 z Zespołu Szkół w Bystrej za spektakl „Wszystko jest możliwe.”.

Komisja postanowiła zaprosić do udziału w finale 31. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK, który odbędzie się w Nowym Sączu w dniach 14-16 czerwca 2016 r. laureatów I, II i III miejsca.

Komisja serdecznie dziękuje organizatorom za sprawne przeprowadzenie eliminacji, za dostarczenie radości i uśmiechu dzieciom – aktorom i dzieciom – widzom, za wytworzenie atmosfery miłej zabawy. Na podkreślenie zasługuje fakt uhonorowania zespołów dyplomami, słodyczami i pięknymi maskotkami.

Protokół

Autor zdjęć – Irena Kocur