27 listopada 2015 09:00 — 29 listopada 2015 15:00

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

KONKURS RECYTATORSKI – PIĄTEK

Fotorelacja

Do konkursu zgłosiło się 16 uczniów szkół ponadgimnazjalnych (klasy I-IV), udział w konkursie wzięło 15 recytatorów. Jury obradujące w składzie: Teresa Klimek, Urszula Karasińska, Małgorzata Bania

przyznało:

• I miejsce dla Natalii Sopali za wiersz „Oczy Lionelli” Juliana Tuwima (Liceum Ogólnokształcące w Gorlicach)
  • II miejsce dla Karoliny Jawor za wiersz „Wszelki wypadek” Wisławy Szymborskiej (Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach)
  • III miejsce dla Kamili Rolak za wiersz „Nienawiść” Wisławy Szymborskiej (Liceum Ogólnokształcące w Gorlicach)

Wyróżnienia otrzymali:
Anna Tokarz za wiersz „Reżyser” Juliana Tuwima (Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego w Bystrej)
Katarzyna Zieleń za wiersz „Dnia 16 maja 1973 roku” Wisławy Szymborskiej (Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego w Bystrej)
Sylwia Wójcikiewicz za wiersz „Panie kolego czyli ballada o kinie Apollo” Andrzeja Żmudy (Zespół Szkół Zawodowych w Bieczu)
Klaudia Janeczek za wiersz „Chrystus Paryża, Lizbony” Joanny Kulmowej (Liceum Ogólnokształcące w Gorlicach)
Klaudia Wilczkiewicz za wiersz „W zatrzęsieniu” Wisławy Szymborskiej (Zespół Szkół Technicznych w Gorlicach)
Aleksandra Szurek za wiersz „Pierwsza fotografia Hitlera” Wisławy Szymborskiej (Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach).

Ponadto nagrodę publiczności zdobyła Klaudia Wilczkiewicz.

Z krótkim programem artystycznym wystąpili członkowie Teatru Eksperymentalnego GCK „ERGO”: Weronika Tomaszewska, Eryk Dyląg, Eryk Zawiślak, Adrian Zimowski prezentując  urywki  spektaklu pt. „PASS”.

Lista osób zgłoszonych do konkursu

Sponsorzy Konkursu:

Gorlickie Centrum Kultury