5 lipca 2016 08:00 — 28 lipca 2016 17:00

Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska

Z PAMIĘTNIKA

WYSTAWA MALARSTWA ADRIANNY SNOCHOWSKIEJ

Wernisaż połączony z koncertem irlandzkiego wykonawcy muzyki elektronicznej Alexa Leonarda znanego jako Ebauche w dniu 5 lipca 2016 roku (wtorek), godz. 17.00

Na namalowanie jednego obrazu poświęca nawet trzy miesiące, a największą inspiracją jest dla niej muzyka. To właśnie po zeszłorocznym festiwalu Ambient powstała duża część prac, które Adrianna Snochowska prezentuje w galerii Domu Polsko-Słowackiego w Gorlicach. Pochodząca z Płocka artystka natchnienia szuka także w odmiennych kulturach. Ciekawość świata i niespokojna dusza zaprowadziły ją do Irlandii, a następnie odległej Kambodży. Być może właśnie podczas tych podróży widziała twarze, które odnaleźć można na jej obrazach. Adrianna Snochowska tworzy z myślą, że jej prace będą wywoływać dobre emocje i pozwolą odbiorcy zatrzymać się na chwilę w zgiełku i chaosie współczesnego świata. Niezwykłym zakończeniem wernisażu jej wystawy, który odbył się 5 lipca 2016 roku, był koncert muzyki elektronicznej Alexa Leonarda znanego jako Ebauche. Na wystawę zapraszamy do 28 lipca 2016 roku.

Adrianna Snochowska – pochodzi z Płocka. W latach 2007-2013 mieszkała w Ballycastle w Irlandii Północnej, następnie do roku 2014 w Phnom Penh w Kambodży, gdzie chłonęła różnorodność kolorów i faktur niezwykłej kultury Khmerów. Pod koniec 2014 roku wróciła do swojego ojczystego kraju i zamieszkała w górskiej okolicy w Zakopanem.

Artystka maluje od 1999 roku i jest samoukiem. Początkowo zaczynała od prac graficznych i martwej natury, ale w ostatnich latach tworzy w bardziej abstrakcyjnym stylu. Malarstwo jest dla niej przede wszystkim osobistą medytacją, okazją do relaksu i ucieczką od codziennego życia, a największą inspirację czerpie z muzyki, która, jak sama mówi, pozwala interpretować piękno i kolory świata w innym wymiarze.

5 lipca 2016 / 08:00
28 lipca 2016 / 17:00