1 kwietnia 2014 08:00 — 23 kwietnia 2014 17:00

Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska

ZABYTKI NA LIŚCIE UNESCO – WIELICZKA, OWCZARY, SĘKOWA, BINAROWA

15. MIĘDZYNARODOWY PLENER ARTYSTÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Nasz region szczyci się wspaniałymi zabytkami, które docenione zostały również poza granicami kraju, co zaowocowało wpisaniem ich na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Ich piękno postanowili utrwalić na płótnie uczestnicy 15. Międzynarodowego Pleneru Artystów Niepełnosprawnych, zorganizowanego przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Fundację Sztuki Osób Niepełnosprawnych w Krakowie. 1 kwietnia 2014 r. w uroczystym otwarciu wystawy poplenerowej w Domu Polsko-Słowackim uczestniczyły przedstawicielki muzeum Barbara Tworzydło i Magdalena Baśniowska, prezes fundacji Helena Maślana oraz artysta Stanisław Kmiecik, który kolejny raz zaprezentował swój kunszt malując stopami w obecności gości wernisażu.

Na wystawę, która pokazuje jakie ogromne pokłady wrażliwości i piękna noszą w sobie osoby niepełnosprawne i jak dużo mogą zaoferować dzięki swojemu talentowi, zapraszamy do 23 kwietnia br.

15. Międzynarodowy Plener Artystów Niepełnosprawnych pod hasłem „Zabytki na liście UNESCO – Wieliczka, Owczary, Sękowa, Binarowa” odbył się w dniach 5-6 września 2013 r. Wzięło w nim udział 40 twórców (z Katowic, Rudawy, Świnoujścia, Mysłowic, Słupska, Łodzi, Sosnowca, Piekar Śląskich, Lublina, Pszczyny, Rudy Śląskiej, Krakowa oraz Ukrainy). Uczestnicy pleneru, wykorzystując swój talent i niezwykłą wrażliwość, utrwalili na płótnie Zamek Żupny w Wieliczce, kościoły w Binarowej i Sękowej oraz cerkiew w Owczarach.

1 kwietnia 2014 / 08:00
23 kwietnia 2014 / 17:00