12 lipca 2018 08:00 — 15 lipca 2018 16:00
Solina
Gorlice, Małopolskie

„ZIELONE WZGÓRZA NAD SOLINĄ…..” MIĘDZYŚWIETLICOWA WYCIECZKA NAD SOLINĘ

Wędrowania ze Świetlicami Gorlickiego Centrum Kultury ciąg dalszy….

12 lipca wyruszyliśmy wakacyjnym szlakiem nad Zalew Soliński. Pod banderą „Białej Floty” obejrzeliśmy jezioro w pełnej krasie. Bujna przyroda, piękna pogoda i roześmiane buzie dzieci stworzyły wspaniały obraz. Po zejściu ze statku i krótkim odpoczynku zwiedziliśmy zaporę. Ta najwyższa w Polsce budowla hydrotechniczna robiła wrażenie! Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Przewodnicy zapoznali nas z najpopularniejszymi eksponatami fauny i flory Bieszczad. Ekspozycja poprowadziła nas przez czas od zlodowaceń, po współczesną wersję świata przyrody. Uwagę przykuł największy z eksponatów – odlew gipsowy nosorożca włochatego znalezionego w Staruni na Podkarpaciu, w warstwach ziemi przesyconej solanką i ropą naftową. Bieszczady pożegnaliśmy pełni wrażeń i wspomnień.

12 lipca 2018 / 08:00
15 lipca 2018 / 16:00