Solina

Gorlickie Centrum Kultury
Telefon:

„ZIELONE WZGÓRZA NAD SOLINĄ…..” MIĘDZYŚWIETLICOWA WYCIECZKA NAD SOLINĘ

Wędrowania ze Świetlicami Gorlickiego Centrum Kultury ciąg dalszy….

12 lipca wyruszyliśmy wakacyjnym szlakiem nad Zalew Soliński. Pod banderą „Białej Floty” obejrzeliśmy jezioro w pełnej krasie. Bujna przyroda, piękna pogoda i roześmiane buzie dzieci stworzyły wspaniały obraz. Po zejściu ze statku i krótkim odpoczynku zwiedziliśmy zaporę. Ta najwyższa w Polsce budowla hydrotechniczna robiła wrażenie! Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Przewodnicy zapoznali nas z najpopularniejszymi eksponatami fauny i flory Bieszczad. Ekspozycja poprowadziła nas przez czas od zlodowaceń, po współczesną wersję świata przyrody. Uwagę przykuł największy z eksponatów – odlew gipsowy nosorożca włochatego znalezionego w Staruni na Podkarpaciu, w warstwach ziemi przesyconej solanką i ropą naftową. Bieszczady pożegnaliśmy pełni wrażeń i wspomnień.