31 maja 2016 08:00 — 30 czerwca 2016 17:00

ŻYCIE JEST PIĘKNE

WYSTAWA GRAFIKI URSZULI GAWRON

Wernisaż w dniu 31 maja 2016 roku (wtorek), godz. 18.00

Życie jest piękne, nawet w codzienności, ponieważ rzeczy zwyczajne, dobrze wszystkim znane sprawiają, że nabiera ono wartości. Tak o swojej wystawie w Domu Polsko-Słowackim mówiła podczas wernisażu 31 maja 2016 roku Urszula Gawron. O słuszności jej słów można się bardzo łatwo przekonać, ponieważ pierwsze co widzimy po wejściu do galerii to cykl dziewięciu grafik z parą zakochanych kotów przedstawionych w codziennych sytuacjach, na przykład odpoczynku na kanapie, kąpieli czy tańca. Ciekawostką jest fakt, iż równocześnie z pomysłem wystawy powstawała książka dla dzieci, której głównymi bohaterami są właśnie te sympatyczne pomarańczowe kotki. Książka została pozytywnie oceniona przez psychologów i literaturoznawców, a nawet przez znanego aktora Artura Barcisia. Wystawa „Życie jest piękne” zaskakuje także swą różnorodnością, znajdziemy tu motyw wsi polskiej, listy do Boga, słowa-motyle i słowa kłujące jak osy a nawet „Dirty dancing”. Grafiki obejrzeć można do 30 czerwca. Serdecznie zapraszamy!

Urszula Gawron – ur. w 1975 roku w Tarnowie. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, specjalność wystawiennictwo oraz Policealnego Studium Plastycznego w zakresie meblarskich technik konserwatorskich w Tarnowie. W roku 2003 ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego, Filia w Cieszynie, na kierunku Edukacja Artystyczna w pracowni grafiki warsztatowej prof. Eugeniusza Delekty. Jest współautorką witraży w Kościele oo. Jezuitów pod wezwaniem Ducha Świętego w Nowym Sączu, laureatką licznych konkursów oraz autorką wielu wystaw indywidualnych. W roku 2011 uzyskała tytuł Młodszego Ucznia w pięknej sztuce fechtunku.

31 maja 2016 / 08:00
30 czerwca 2016 / 17:00