Rozpoczęcie:
27 czerwca / 16:00
Koszt:

ŻYCIE JEST SZTUKĄ

WYSTAWA PRAC UCZNIÓW Z PRACOWNI ZAJĘĆ ARTYSTYCZNYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W SZYMBARKU

Dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury – Janusz Zięba

Kierownik Domu Polsko-Słowackiego im. Dušana Jurkoviča – Krzysztof Szadkowski

serdecznie zapraszają na

wystawę prac uczniów z pracowni zajęć artystycznych

Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szymbarku

„ŻYCIE JEST SZTUKĄ”

Wernisaż dnia 29 maja 2018 r. (wtorek), godz. 17.00

Wystawa czynna w dniach: 29.05 – 27.06.2018 r.

Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1

„Życie jest sztuką, im więcej tchniesz w nie wyobraźni, tym lepszym okaże się dziełem”. Ten cytat doskonale odzwierciedla wszelką działalność, nie tylko zresztą artystyczną. Prace wykonane przez młodych artystów są efektem żmudnych niekiedy poszukiwań, wielu prób dotarcia do celu: najciekawszej formy malarskiej, graficznej czy rzeźbiarskiej. Analiza tematu oraz wnikliwa obserwacja doprowadziła często do profesjonalnego przedstawienia w zwartej, przemyślanej kompozycji zagadnienia. „Tchnienie wyobraźni” i działania połączone niekiedy z zabawą skutkowały powstaniem eksperymentalnych asamblaży i instalacji. Precyzji i technicznych umiejętności wymagały niektóre z form przestrzennych nawiązujących do konstruktywizmu w sztuce. Prezentacja jest artystyczną wędrówką po świecie sztuki XX wieku, a zgłębianie jej kierunków i tendencji oraz własna ich interpretacja w wykonaniu klas II i III wygasającego gimnazjum stanowi, jak pisze o twórczości Władysław Lam „trwały dokument ludzkiego istnienia”.