Pomimo trudności związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną, również w tym roku udało się zorganizować na gorlickim rynku festiwal folkowy „4 Strony Karpat”. Formuła festiwalu choć pozbawiona wydarzeń towarzyszących takich jak kiermasz folkowy czy wystawa plastyczna w ramach konkursu „4 Strony Folkloru” spotkała się z ciepłym przyjęciem mieszkańców Gorlic i okolic. Przed sceną dla widzów koncertu została wydzielona specjalna strefa, w której ustawione zostały leżaki.

Kapela Karpacka Luna wystąpiła jako pierwsza swoim koncertem otwierając dwudniowe święto muzyki folkowej „4 Strony Karpat”. Był to debiutancki koncert kapeli, która swoją muzyczną działalność rozpoczęła bardzo niedawno, bo w lipcu 2020. Zaledwie dwa miesiące wspólnej pracy zaowocowały sześcioma doskonałymi tworami, które kapela zaprezentowała na gorlickim rynku.

Druga gwiazda pierwszego dnia festiwalu – Angela Gaber zabrała nas w niesamowitą muzyczną podróż pełną liryzmu i napawającą spokojem. To spotkanie kolorowych i twórczych osobowości łączących folkowe brzmienia z muzyką alternatywną.

Zwieńczeniem pierwszego dnia festiwalu był koncert znanej dobrze w Gorlicach Kapeli Maliszów, rodzinnej formacji z Męciny Małej. Niewiarygodne improwizacje i fantastyczne kompozycje zaczerpnięte z regionu Pogórza nie pozostawiały widzów obojętnymi.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

 

Projekt i wykonanieAgencja Reklamowa TDesign Center - Reklama - Poligrafia - Skład DTP - Strony internetowe
Skip to content