To już siódma edycja festiwalu folkowego „4 Strony Karpat”. Oprócz doskonałej muzyki festiwalowi towarzyszył kiermasz folkowy oraz wystawa pt. „Uciekinierzy”, prace uczestników pracowni plastycznych Gorlickiego Centrum Kultury. Przed sceną dla widzów koncertu została również wydzielona specjalna strefa, w której ustawione zostały leżaki.

Kirszenbaum wystąpił jako pierwszy otwierając dwudniowe święto muzyki folkowej „4 Strony Karpat”. Krakowski duet to wspólne przedsięwzięcie Kacpra Szpyrki oraz Jakuba Wiśniewskiego. Oczarowali swoją muzyką publiczność zgromadzoną na gorlickim Rynku. Artyści przedstawili swój materiał na najwyższym poziomie.

Zwieńczeniem pierwszego dnia festiwalu był koncert grupy PotOCK. Formacja spod Babiej Góry, która porwała słuchaczy w podróż po polskich, rumuńskich, węgierskich oraz słowackich halach i polanach łącząc style a przy tym swobodnie bawiąc się dźwiękiem. Zespół pokazał jak można połączyć nieoczywiste brzmienie z innowacyjną aranżacją tradycyjnych melodii karpackich. Wielkie chapeau bas za tak fenomenalne połączenie muzyki rockowej z ludowymi tekstami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: