Znamy coraz więcej szczegółów 10. Festiwalu im. Zygmunta Haupta!

10. Festiwal im. Zygmunta Haupta odbędzie się w terminie 9-13 października 2024, w Gorlicach. Scenami dla spotkań z autorami i autorkami będą Gorlickie Centrum Kultury (ul. Józefa Michalusa 4) oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach (ul. Jagiełły 1).

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny. Festiwalowe spotkania będziemy także transmitować w naszych mediach społecznościowych.

Gośćmi Festiwalu im. Zygmunta Haupta będą w tym roku m.in.:

• Kateryna Babkina („A pamiętasz, mamo?”, Wydawnictwo Warstwy 2023);
  • Wiktoria Bieżuńska („Przechodząc przez próg, zagwiżdżę”, Wydawnictwo Cyranka 2022);
  • Małgorzata Lebda („Łakome”, Wydawnictwo Znak 2023);
  • Małgorzata Rejmer („Ciężar skóry”, Wydawnictwo Literackie 2023);
  • Maria Halber („Strużki”, Wydawnictwo Cyranka 2023);
  • Andrzej Stasiuk („Rzeka dzieciństwa”, Wydawnictwo Czarne 2024);
  • Mateusz Górniak („Dwie powieści ruchu”, Wydawnictwo Filtry 2023);
  • Ishbel Szatrawska („Toń”, Wydawnictwo Cyranka 2023);
  • Jerzy Jarniewicz („Bagaż”, Biuro Literackie 2023);
  • Maciej Bobula („Pustko”, Wydawnictwo Warstwy 2022);
  • Ryszard Koziołek („Czytać, dużo czytać”, Wydawnictwo Czarne 2023);
  • Ołeksandr Myched („Zmieszam z węglem twoją krew”, Wydawnictwo Czarne 2023);
  • Jarosław Kurski („Dziady i dybuki”, Wydawnictwo Agora 2022);
  • Renata Lis („Moja ukochana i ja”, Wydawnictwo Literackie 2023);
  • Andrzej Niewiadomski, Paweł Panas, Marek Wilczyński — spotkanie tematyczne o Zygmuncie Haupcie („Baskijski diabeł”, Wydawnictwo Czarne 2017);
  • Dobromiła Jankowska — spotkanie tematyczne o Lucii Berlin („Instrukcja dla pań sprzątających”, „Witaj w domu”, Wydawnictwo Czarne, 2023, 2024)
  • Magda Heydel — spotkanie tematyczne o Angeli Carter („Piękna córka kata”, Wydawnictwo Czarne, 2023);
  • Adam Wajrak.

Moderacja spotkań: Wojciech Bonowicz, Darek Foks, Urszula Honek, Maciej Jakubowiak, Zofia Król, Andrzej Niewiadomski, Michał Olszewski, Paweł Panas, Justyna Sobolewska, Andrzej Stasiuk, Marek Wilczyński.

Gorąco zapraszamy do udziału w gorlickim święcie literatury!

Organizatorzy 10. Festiwalu im. Zygmunta Haupta: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach, Wydawnictwo Czarne, Akademickie Biuro Kultury i Sztuki Alma Art, Miasto Gorlice, Gorlickie Centrum Kultury.

Wsparcia finansowego udzielili: Staromiejski Dom Kultury w Warszawie, ZAiKS, MGGP S.A.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach