2 maja był ostatnim dniem naszego świętowania – mogliście zobaczyć Miasto Światła w Pytaniu na Śniadanie, obejrzeć niezwykły spektakl na Rynku, a wieczorem jedyny w swoim rodzaju Festiwal Światła w Parku Miejskim.

Ekipa programu Pytanie na Śniadanie gościła w Mieście Światla już od wczesnych godzin porannych, prowadząc kolejne wejścia m.in. z Rynku i Skansenu Przemysłu Naftowego „Magdalena”.
Przegapiliście wejścia z Gorlic? Nic straconego, materiał można obejrzeć online, wystarczy kliknąć w link! Transmisja została podzielona na kilka części – miłego oglądania!


Tego dnia obchodziliśmy także święto flagi – z tej okazji całe miasto zostało udekorowane biało – czerwonymi barwami, a na niebie pojawili się skoczkowie spadochronowi z flagą Polski!

O godzinie 10:00 na gorlickim Rynku można było zobaczyć niezwykły spektakl „Światło z Ziemi” w wykonaniu teatru Terminus A Quo, dzięki, któremu odbyliśmy zabawną i pełną zwrotów akcji podróż do czasów Łukasiewicza. W tym czasie nad naszym miastem latał samolot z banerem przypominającym o 200. rocznicy urodzin wielkiego Polaka! Galeria zdjęć z porannych wydarzeń.

Punktualnie o 12, sprzed bramy Cmentarza wojennego nr 91 w Gorlicach wystartował III Międzynarodowy Półmaraton „Bitwa pod Gorlicami”. Ponad 200 biegaczy zmierzyło się z dystansem 21 km. Wśród zawodników, już po raz drugi, znalazł się także Áldozó Tamás burmistrz Pápy – miasta partnerskiego Gorlic oraz przedstawicielka grupy biegowej Virág Györkös, która bieg zakończyła w najlepszej dziesiątce kobiet. Galeria zdjęć z biegu.

Zwieńczeniem dnia i całego wydarzenia był Festiwal Światła, podczas którego, wspólnie z Małopolską Organizacją Turystyczną, otworzyliśmy Letni Sezon Turystyczny w Małopolsce!

Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji – pokaz Teatru Ognia Ergo, pokazy na ekranie wodnym, fontanny woda-ogień, Aleja Światła i pokazy pirotechniczne. Było efektownie i wyjątkowo!
Galeria zdjęć z Festiwalu Światła cz I

Galeria zdjęć z Festiwalu Światła cz I

Partnerem Strategicznym wydarzenia było Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Partnerami wydarzenia było Województwo Małopolskie, Polska Organizacja Turystyczna współorganizator Polskiego Bonu Turystycznego oraz Małopolska Organizacja Turystyczna.

Projekt i wykonanieAgencja Reklamowa TDesign Center - Reklama - Poligrafia - Skład DTP - Strony internetowe
Skip to content