Mężczyzna nabierający wodę.

W ramach realizacji projektu „Do korzeni” wydany został album przybliżający pracę lokalnych rzemieślników. Możemy zobaczyć w nim wyjątkowe zdjęcia i przeczytać o osobach, które na co dzień parają się zanikającymi zawodami Pogórza i Łemkowszczyzny.

Część z fotografii została zaprezentowana już wcześniej podczas wystawy plenerowej na gorlickim Rynku. W czasie trwania festiwalu „Do korzeni!” można było na żywo spotkać bohaterów zdjęć, którzy opowiadali o swoim zawodzie.

W wydanym albumie znajdziemy zdjęcia m.in. grupy Pogórzanie, zielarki, kamieniarza, pszczelarza czy dziegciarza. Zapraszamy do odbycia niezwykłej podróży i zobaczenia albumu i wystawy online. Dostępne są one w poniższych linkach:

Wydarzenie, album i wystawa – „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje 2021″.

wystawa na gorlickim Rynku
logotypy