Gorlickie Centrum Kultury w imieniu Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w  pierwszej edycji okołoświątecznego konkursu rodzinnych szopek bożonarodzeniowych. Pielęgnując zwyczaje Świąt Godnich i promując współpracę międzypokoleniową proponujemy wykonanie przestrzennej szopki bożonarodzeniowej.

Kolędowanie z szopką cieszyło się niezwykłą popularnością w regionie krośnieńskim. Z szopką statyczną czy kukiełkową chodziły zwykle dzieci i młodzież. W wykonaniu rekwizytu poza kolędnikami brali udział rodzice, a nawet miejscowi cieśle.

Konkurs dedykowany jest rodzinom, które podczas długich adwentowych wieczorów wspólnie stworzą szopkę bożonarodzeniową.

Szopka konkursowa może zostać wykonana w dowolnej technice jednak z zachowaniem tradycyjnej formy i przy użyciu naturalnych materiałów.

Podpisane prace wraz z dołączoną Kartą zgłoszenia należy składać w budynku Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej, ul. Kolejowa 29 a, 38-400 Krosno.

Termin składania prac konkursowych to 27 grudnia 2023r. do 5 stycznia 2024r.

Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbędzie się 14 stycznia 2024r. w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej.

Dla autorów zwycięskich i wyróżnionych prac przewidujemy nagrody rzeczowe.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się tutaj –> Regulamin konkursu.pdf

Karta zgłoszenia (wypełnienie jej i dostarczenie wraz z pracą konkursową jest koniecznym warunkiem udziału w konkursie) znajduje się tutaj –> Karta zgłoszenia.pdf

 

Projekt i wykonanieAgencja Reklamowa TDesign Center - Reklama - Poligrafia - Skład DTP - Strony internetowe
Skip to content