Gorlickie Centrum Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy, który odbędzie się 1 grudnia 2022 roku, o godzinie 17:00. Wystawa potrwa od 1 grudnia 2022 do 21 stycznia 2023.

„Życie to teatr. Teatr to życie” to tytuł wystawy towarzyszącej obchodom jubileuszu 10-lecia istnienia Grupy Teatralnej „Otwarte Drzwi” działającej pod auspicjami Gorlickiego Centrum Kultury. Ekspozycja zorganizowana w gościnnych przestrzeniach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach prezentuje fotograficzny zapis zrealizowanych spektakli, zawiera rekwizyty i elementy kostiumów z poszczególnych sztuk oraz galerię portretów aktorów. Istotnym elementem wzbogacającym tę sentymentalną kolekcję jest film – wywiad z udziałem aktorów.

Wystawa pozwoli publiczności „Otwartych Drzwi” na retrospektywny spacer pośród zagranych sztuk. Kostiumy i rekwizyty podparte fotografiami pobudzą wyobraźnię i zachęcą do interakcji. Odbiorca będzie mógł zanurzyć się w teatralny świat i odnaleźć w nim „to coś”, które od 10 lat spaja i napędza zespół „Otwartych Drzwi” do działania.