Beskid Gorlicki jest teraz bliżej turystów i mieszkańców dzięki projektowi Karpating, w ramach którego powstała aplikacja mobilna i strona internetowa. Stworzone na zamówienie Lokalnej Grupy Działania „Beskid Gorlicki”, są szansą na poznanie bogatej kultury i ciekawych atrakcji tej części polskich Karpat. Odkrywanie uroków architektury, przyrody i tajemnic regionu od tej pory będzie znacznie łatwiejsze.

Użytkownik portalu oraz bezpłatnej aplikacji mobilnej Karpating posiada dostęp do wiadomości o atrakcjach turystycznych i opisów interesujących miejsc z bogatą historią. Propozycje tras rekreacyjnych wraz z czasem przejścia i przejazdu zapewniają zaplanowanie wycieczek pieszych bądź rowerowych. Aplikacja zawiera kategorie obiektów i opcję ich filtrowania.

Uzupełnieniem są zdjęcia, praktyczne informacje, w tym adresy i dane kontaktowe różnych instytucji kultury. Mapa w trybie offline oraz technologia GPS gwarantują turystom podgląd ich dokładnej lokalizacji bez potrzeby połączenia z Internetem. Funkcja nawigacji nie pozwala zgubić się w terenie. Okoliczne miejsca i wydarzenia warte uwagi można dodać do zakładki ulubione, która zapewnia do nich szybszy dostęp. Kolejnym ułatwieniem podróżowania jest wbudowany skaner kodów QR, a dużym urozmaiceniem panoramy 3D.

Marka lokalna KARPATING jest narzędziem promocji produktów i usług związanych z regionem, oferowanych przez twórców i usługodawców z obszaru powiatu gorlickiego, a także narzędziem promocji lub wsparcia inicjatyw mających znaczenie dla zrównoważonego rozwoju powiatu. Marka lokalna KARPATING powstała z potrzeby mieszkańców, podmiotów gospodarczych, organizacji społecznych i instytucji działających na rzecz zrównoważonego rozwoju powiatu gorlickiego w oparciu o lokalne zasoby obszaru oraz bogate dziedzictwo kulturowo-historyczne.11 czerwca br. w „Skrawku ​Nieba” w Łosiu uroczyście wręczono certyfikaty uprawniające do  posługiwania się Znakiem Promocyjnym marki lokalnej KARPATING (pisaliśmy o tym tutaj). Znakiem Karpating oznaczane są tylko produkty, usługi i inicjatywy charakteryzujące się wysoką jakością, gwarancją pochodzenia i przyjaznością dla środowiska.Aplikację Karpating można pobrać na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS.Aplikacja iOS
Aplikacja android

Strona www: http://karpating.pl
https://www.facebook.com/karpating

Projekt i wykonanieAgencja Reklamowa TDesign Center - Reklama - Poligrafia - Skład DTP - Strony internetowe
Skip to content