Dziś, 20 września w Gorlickim Centrum Kultury odbyła się „Interaktywna lekcja historii” poświęcona ks. Bronisławowi Świeykowskiemu. Sala teatralna rozbrzmiała gromkimi brawami, a międzyszkolna rywalizacja historyczna wzbudziła wiele emocji, nie tylko wśród zawodników, ale także zgromadzonej na sali publiczności.
Widownia na sali teatralnej GCK.
W zmaganiach wzięło udział 15 uczniów, po 3 reprezentantów z każdej ze szkół. Quiz miał ciekawy, multimedialny charakter – uczestnicy odpowiadali na pytania prowadzącego wydarzenie na bieżąco, za pośrednictwem tabletów, a wyniki rywalizacji wyświetlane były na dużym ekranie, przez co widownia mogła aktywnie włączyć się do zabawy!
Uczestnicy quizu na scenie GCK.
Pytania dotyczyły ks. Bronisława Świeykowskiego – bohaterskiego burmistrza Gorlic oraz Bitwy Gorlickiej. Konkurs transmitowany był na żywo, a transmisję można obejrzeć TUTAJ.
Uczestnicy quizu na scenie GCK, ekran z pytaniami w tle.
Zwycięską szkołą został Miejski Zespół Szkół nr 5 w Gorlicach w składzie: Antoni Wisłocki, Kacper Skotnicki i Paweł Oksiutycz.
Nagrody dla zwycięzców.
W kategorii indywidualnej pierwsze trzy miejsca zajęli:

  1. Antoni Wisłocki (MZS nr 5)
  2. Kacper Skotnicki (MZS nr 5)
  3. Kamil Machowski (MZS nr 4)

Po ogłoszeniu wyników, odbyło się wręczenie nagród. Gratulacje wraz z nagrodami laureaci odebrali z rąk Burmistrza Gorlic Rafała Kukli oraz Dyrektora GCK Janusza Zięby.
Przemawia burmistrz Rafał Kukla.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom i dziękujemy za zaangażowanie, wspaniałą rywalizację i dobrą zabawę!

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, logo Muzeum Historii Polski, logo Patriotyzmu Jutra
Działanie w ramach realizacji projektu „Bronisław Świeykowski. Burmistrz dni grozy.”,  dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach konkursu „Patriotyzm Jutra”.

GALERIA:

Projekt i wykonanieAgencja Reklamowa TDesign Center - Reklama - Poligrafia - Skład DTP - Strony internetowe
Skip to content