Baner - relacja z Obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Już po raz siódmy, podczas Obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, mogliśmy uczcić pamięć żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Głównym inicjatorem i organizatorem tych uroczystych obchodów była Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś. W tym roku patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Elżbieta Witek.

Podczas uroczystości nie zapomniano również o obecnej sytuacji na Ukrainie. Zgromadzeni w GCK w skupieniu wysłuchali hymnu Ukrainy. W ten symboliczny sposób chcieli okazać solidarność z sąsiadami zza wschodniej granicy, którzy na oczach całego świata walczą o swój kraj.

W trakcie uroczystości odbyła się prelekcja wygłoszona przez Piotra Milczanowskiego z Instytutu Pamięci Narodowego w Krakowie. W swoim wystąpieniu przywołał on niezłomną postawę zamordowanego w ubeckiej katowni księdza Władysława Gurgacza, kapelana gorlickiego szpitala.
Całe wydarzenie uświetnił koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza oraz występ laureatów VII Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej. W trakcie uroczystości wręczone też zostały nagrody dla zwycięzców tegorocznej edycji Konkursu.

Współorganizatorzy wydarzenia :

Stowarzyszenie Nasze Miasto w Gorlicach
Karpacki Oddział Straży Granicznej

Projekt i wykonanieAgencja Reklamowa TDesign Center - Reklama - Poligrafia - Skład DTP - Strony internetowe
Skip to content