Dzięki Waszym głosom i decyzją Kapituły Gorlice zdobyły III miejsce w konkursie Turystyczne Skarby Małopolski w kategorii Miejsce z klimatem. To jednak nie jedyny sukces naszego miasta w tym plebiscycie. W kategorii Dzieje się – wyjątkowe wydarzenia turystyczne zwyciężył Festiwal „4 Strony Karpat” organizowany przez Gorlickie Centrum Kultury.

Wyróżnienia podczas wczorajszej (13.10) gali połączonej z Małopolskimi Obchodami Światowego Dnia Turystyki w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu odebrał Zastępca Burmistrza Miasta Gorlice Łukasz Bałajewicz.

W tym samym plebiscycie w kategorii Najciekawszy szlak turystyczny, na najniższym stopniu podium znalazły się Śnieżne trasy przez lasy. 

Laureaci oraz kandydaci wyróżnieni w każdej kategorii konkursowej zostaną objęci kampanią promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną. Ponadto, zwycięzca w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna” otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 zł, z przeznaczeniem na realizację zadań z zakresu rozwoju i promocji oferty turystycznej.

Konkurs został podzielony na 6 kategorii:

  1. Miejsce z klimatem – miejscowość/gmina turystyczna
  2. Najciekawszy szlak turystyczny
  3. Dzieje się – wyjątkowe wydarzenia turystyczne
  4. Unikatowa atrakcja turystyczna
  5. Wypoczynek na wsi – gospodarstwo agroturystyczne
  6. W gościnie – obiekt gastronomiczny

Celem plebiscytu jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turysty goszczącego w Małopolsce przedsięwzięć i inicjatyw. Organizatorem konkursu jest Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną.

 

Projekt i wykonanieAgencja Reklamowa TDesign Center - Reklama - Poligrafia - Skład DTP - Strony internetowe
Skip to content