To był niezwykły spektakl!
W dawnym kinie Legenda ponownie zatętniło życie. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru w Gorlickim Centrum Kultury gościliśmy Studio Sztuki Bogusława Słupczyńskiego ze spektaklem „Polaniarze”.

Przed spektaklem publiczność została wprowadzona w zagadnienia i historię polaniarstwa w Beskidzie Śląskim, Żywieckim oraz Małym. Po krótkiej prezentacji podążając za jednym z aktorów,  widzowie udali się do historycznej przestrzeni kina Legenda.

Historię zapomnianego polaniarstwa z głębokim i poruszającym przekazem doskonale zagrali aktorzy ze Studia Sztuki. Niezwykle poruszająca opowieść o polaniarzach — ludziach próbujących wieść normalne życie w trudnych górskich warunkach. Miejscach, do których trzeba sobie samemu przynieść cywilizację. W nadzwyczajny sposób ukazali uroki prostego życia. Opowieść dnia codziennego ukazująca trud ciężkiej pracy, o roli mężczyzny, ale także o miłości, czasami chropawej i brudnej, ale na pewno prawdziwej.

Zgromadzona publiczność nagrodziła aktorów owacjami na stojąco, co stanowiło najlepszą recenzję wykonanej przez nich pracy. Dziękujemy serdecznie wszystkim widzom, zgromadzonym w Gorlickim Centrum Kultury.

Obsada:
Emil – Krzysztof Cis
Kukuruźnik – Tomasz Majorek
Szymon – Bogusław Słupczyński
Scenariusz i reżyseria: Bogusław Słupczyński
Przed spektaklem – wprowadzenie do zagadnień kulturowych i historycznych polaniarstwa – Natalia Kałuża

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:

 

Projekt i wykonanieAgencja Reklamowa TDesign Center - Reklama - Poligrafia - Skład DTP - Strony internetowe
Skip to content