Zbliża się majówka, a to oznacza tylko jedno – święto naszego miasta! Przed nami 7 dni dobrej zabawy i koncertów, których nie możecie przegapić! Zaproście rodzinę i znajomych do Gorlic na niezwykłe muzyczne doznania oraz wiele innych atrakcji! Zobaczcie szczegółowy program i zarezerwujcie czas w dniach 27 kwietnia – 3 maja!


27 kwietnia, Park Miejski w Gorlicach

start: 18:00
Marcin Wyrostek & COLORIAGE

Projekt COLORIAGE to kwartet instrumentalny, który powstał w 2005 roku ze współpracy Marcina Wyrostka, Mateusza Adamczyka i Piotra Zaufala. Ich wykonania charakteryzuje połączenie muzyki ludowej z możliwościami, jakie daje jazzowa improwizacja. Etniczne brzmienie projektu dopełnia  Krzysztof Nowakowski swoim zestawem instrumentów perkusyjnych. Słowo „coloriage” oznacza kolorować, malować. Taki właśnie jest charakter tego zespołu – brawurowy, pełny emocji, wielobarwny.

Koncert odbędzie się w ramach jubileuszowych, XX Gorlickich Konfrontacji Akordeonowych.

Więcej informacji znajduje się TUTAJ.


28 kwietnia, Park Miejski w Gorlicach /Rockowy Piątek/

start: 16:00
KSU
Krusher
Sacrament
Party 5
Los Pastwa
Live D
Necessary Air

KSU to zespół punk rockowy, którego nie trzeba szerzej przedstawiać – grupa była jednym z prekursorów ruchu punkowego w Polsce! Podczas swojej 45-letniej działalności oficjalnie wydał 12 płyt.

Sacrament to gorlicka grupa heavy/thrash metalowa założona w 1988 roku. Po latach nieobecności na scenie grupa wznowiła działalność. Gościnie na scenie pojawi się także sam Tomasz „TITUS” Pukacki!

Więcej informacji o Rockowym Piątku znajdziecie TUTAJ.


29 kwietnia, Park Miejski w Gorlicach

start: 19:00
The Light
Another Queen Tribute

Another Queen Tribute – Freddiego już nie ma z nami, ale muzyka Queen istnieje i nadal można się delektować największymi przebojami na żywo! Podczas występu tego oryginalnego tribute bandu usłyszycie największe hity, takie jak „Radio Gaga”, „We Are The Champions”, „I Want to Break Free”, „Don’t Stop Me Now”… i wiele innych! W rolę Freddiego wcieli się Norman Power, a towarzyszyć mu będą muzycy znani z zespołu Another Pink Floyd. Dobra zabawa i muzyka na najwyższym poziomie gwarantowana!

The Light to niezwykły big band Miasta Gorlice, którego dyrygentem jest Rafał Pajor. Big band to duży zespół jazzowy (18 osób) podzielony na 4 sekcje: 5 saksofonów (dwa saksofony altowe, dwa saksofony tenorowe i saksofon barytonowy), 4 puzony, 4 trąbki, sekcja rytmiczna składająca się z fortepianu, perkusji, gitara basowa/kontrabas, oraz gitara solowa. Kierunek zespołu to szerokie spektrum stylistyczne – począwszy od bluesa i swingu, przez latino, funk i muzykę współczesną.


30 kwietnia, Stadion OSIR /RMF na MAXXXa/

start: 15:00
Przegląd Twórczości Gorlickiej Młodzieży
One Step
Smolasty
Enej

Wydarzenie rozpocznie Przegląd Twórczości Gorlickiej Młodzieży. Coroczny konkurs ma formę krótkiej prezentacji scenicznej i przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Smolasty – polski wokalista, tworzący muzykę z pogranicza R&B, popu i rapu. Nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii muzyki rozrywkowej za Fonograficzny debiut roku 2018.

ENEJ – zespół folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie. Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy” Iwana Kotlarewskiego – Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu – rodzina braci Sołoducha ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy.

One Step – mocne gitarowe riffy, śpiewne melodie wokalu oraz tak charakterystyczne przestrzenne brzmienie utworów to znak rozpoznawczy, założonego w 2015 roku, na terenie Nowego Sącza, zespołu One Step. W skład grupy wchodzą: Kamil Kotas (wokal), Mateusz Jurek (gitara prowadząca), Bolesław Jędrzejowski (instrumenty klawiszowe), Mariusz Wideł (gitara basowa) oraz Rafał Pasoń (perkusja).

Więcej o RMF na MAXXA znajdziecie TUTAJ.


1 maja, gorlicki Rynek

start: 9:00
4. Klasyczna Gorlicka Majówka

Już po raz czwarty w naszym mieście odbędzie się Klasyczna Gorlicka Majówka. O godzinie 9:00 uczestnicy spotykają się na płycie Rynku, gdzie pokażą swoje piękne pojazdy. Około południa nagrodzone zostaną najciekawsze i najstarsze pojazdy, następnie uczestnicy zlotu udadzą się do Pałacu Długoszów w Gorlicach na wspólnego grilla.

Zapisy na miejscu. Wpisowe przeznaczone zostanie na cele charytatywne!
baner 4. Kalsycznej Gorlickiej MajówkiWięcej informacji znajduje się TUTAJ.


1 maja, Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego

start: 9:45
Obchody Międzynarodowego Święta Pracy

1 maja przypada także Międzynarodowe Święto Pracy. Obchody – tradycyjnie już – rozpocznie przemarsz spod Domu Nauczyciela przy ul. Wróblewskiego 10, pod pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego, gdzie nastąpi złożenie wiązanek.
Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego przyzdobiony barwami narodowymi


2 maja, Cmentarz nr 91 w Gorlicach

start: 10:00
Obchody 108. rocznicy Bitwy pod Gorlicami

Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla, zaprasza na obchody 108. rocznicy Bitwy pod Gorlicami, które odbędą się na Cmentarzu Wojennym nr 91 w Gorlicach, a wraz z Wójtem Gminy Sękowa Małgorzatą Małuch oraz Grupą Rekonstrukcji Historycznej „Gorlice 1915” − na sękowskie pola − gdzie po trzech latach przerwy − odbędzie się kolejna rekonstrukcja jednego z najważniejszych wydarzeń w dziejach ziemi gorlickiej. Tego dnia wystartuje też IV Międzynarodowy Półmaraton „Bitwa pod Gorlicami”.
Uroczystości rocznicowe Bitwy pod Gorlicami na Cemnatzru nr 91
Plakat - PółmaratonBitwa pod Gorlicami
Więcej informacji i szczegółowy program wydarzenia znajduje się TUTAJ.


3 maja, gorlicki Rynek

start: 9:00
Piknik Służb Mundurowych

Spotkania z Wojskami Obrony Terytorialnej, Policją, Strażą Pożarną i Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, wozy bojowe, strażackie, pojazdy policyjne, stoiska promocyjno-informacyjne i pokazy – to prawdziwa gradka dla miłośników służb mundurowych!

Nie zabraknie także atrakcji dla aktywnych – na gorlickim Rynku stanie ścianka wspinaczkowa!
Piknik Służb Mundurowych na gorlickim Rynku w 2021 roku


3 maja, Bazylika Mniejsza pw. Narodzenia NMP/gorlicki Rynek/Pomnik Niepodległości

start: 10:00
Święto Konstytucji 3 Maja

Uroczystości związane z upamiętnieniem uchwalenia w 1791 r. przez Sejm Czteroletni Ustawy Rządowej regulującej ustrój ówczesnej Rzeczpospolitej, rozpoczną się Mszą Świętą w Bazylice Mniejszej pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicach. Około 11:35 nastąpi przemarsz z gorlickiego Rynku pod Pomnik Niepodległości, gdzie złożone zostaną okolicznościowe wiązanki.
Rynek w biało-czerwonych barwach podczas uroczystości 3 Maja


1-3 maja, gorlicki Rynek

9:00-17:00
Symulator zderzeń i dachowania

To jednak nie koniec! Podczas Dni Gorlic, na Rynku skorzystać będziecie mogli z symulatorów dachowania i zderzenia. Dzięki akcji profilaktycznej, która wystartuje wraz z IV Klasyczną Gorlicką Majówką i zostanie z nami aż do 3 maja, na własnej skórze poczujecie się jak uczestnicy wypadku samochodowego. Uspokajamy – wszystko będzie bezpieczne i pod kontrolą instruktorów.

Z symulatorów będzie można skorzystać po wrzuceniu datku do puszki – wszyscy gorliczanie i przyjezdni o wielkim sercu, będą mogli wesprzeć zbiórkę na rzecz Aleksandry Musiał. Ola w tym roku skończy 8 lat. Urodziła się jako wcześniak, z niezwykle rzadką wadą genetyczną – aberracją chromosomu drugiego 2Q31.1-Q32.3. Wasze wsparcie pozwoli pokryć najpilniejsze wydatki związane z jej leczeniem i rehabilitacją!
Symulatory dachowania i zderzenia podczas Dni Gorlic 2023
Więcej informacji o akcji znajdziecie TUTAJ.


30 kwietnia – 3 maja, Muzeum Regionalne PTTK im. Ignacego Łukasiewicza

9:00-17:00
Dni Otwarte Muzeum

Podczas Dni Gorlic odbędą się Dni Otwarte Muzeum Regionalnego PTTK im. Ignacego Łukasiewiczaczyli możliwość bezpłatnego zwiedzenia ekspozycji!

W tym czasie dostępna będzie nowa wystawa czasowa przygotowana wspólnie z Państwową Powiatową Strażą Pożarną w Gorlicach zatytułowana „Na straży bezpieczeństwa mieszkańców Ziemi Gorlickiej”. Serdecznie zapraszamy!

Do zobaczenia w Mieście Światła!
Plakat - Dni Gorlic 2023

Projekt i wykonanieAgencja Reklamowa TDesign Center - Reklama - Poligrafia - Skład DTP - Strony internetowe
Skip to content