Dnia 17 października 2022 r. rozstrzygnięta została 4. edycja konkursu plastycznego  „4 Strony Folkloru. Przy stole ”.

Komisja konkursowa w składzie:
MAGDALENA RAK starszy instruktor plastyki Gorlickiego Centrum Kultury
ARKADIUSZ KAPŁON artysta plastyk, nauczyciel plastyki, pasjonat fotografii
KATARZYNA RYBCZYK-KONIECZNY – plastyk ceramik, fotograf
KATARZYNA GRYSKOW-SZEWCZYK pasjonat fotografii

po obejrzeniu 292 prac zakwalifikowanych do udziału w konkursie, w tym:
w kategorii I – zgłoszonych zostało 14 prac
w kategorii II – zgłoszonych zostało 76 prac
w kategorii III – zgłoszonych zostało 144 prac
w kategorii IV – zgłoszonych zostało 8 prac
w kategorii V – zgłoszonych zostało 10 prac
w kategorii VI – zgłoszonych zostało 40 prac

postanowiła przyznać:
W kategorii pierwszej /przedszkola/
I MIEJSCE:
Sonia Wójcik, 6 lat, Miejskie Przedszkole nr 5 przy MZS nr 5 w Gorlicach
II MIEJSCE:
Kornelia Moryl, 6 lat, Miejskie Przedszkole nr 5 przy MZS nr 5 w Gorlicach
III MIEJSCE:
Julita Nowak, 6 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
Daria Tarsa, 6 lat, Gorlickie Centrum Kultury -pracownia plastyczna
WYRÓŻNIENIE: nie przyznano

W kategorii drugiej /klasy I-III/
I MIEJSCE:
Lena Makowiecka, 7 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
II MIEJSCE:
Hanna Konieczny, 7 lat, Gorlickie Centrum Kultury -pracownia plastyczna
Konstanty Jamro, 9 lat,  Gorlickie Centrum Kultury -pracownia plastyczna
III MIEJSCE:
Karolina Nikiel, 9 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
Zuzanna Godek, 9 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
WYRÓŻNIENIE:
Gaja Rosin, 9 lat, Zespół Szkół w Moszczenicy
Alicja Korzeń, 8 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łosiu
Maria Lewek, lat 8, Gorlickie Centrum Kultury -pracownia plastyczna

W kategorii trzeciej /klasy IV-VI /
I MIEJSCE:
Julita Tutko, 11 lat, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
Zuzanna Buś, 10 lat Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieczu
II MIEJSCE:
Kornelia Karpińska, 11 lat, Szkoła Podstawowa w Ropicy Polskiej
Martyna Kamińska, 10 lat, Szkoła Podstawowa w Bobowej
III MIEJSCE:
nie przyznano.
WYRÓŻNIENIE:
Dawid Bubniak, 12 lat , Szkoła Podstawowa w Ropicy Polskiej

W kategorii czwartej /klasy VII-VIII/
II MIEJSCE:
Roksana Adamczyk 13 lat, Szkoła Podstawowa w Bystrej
Miejsca I, III ,oraz wyróżnienia nie przyznano.

W kategorii piątej /szkoły średnie/
I MIEJSCE:
Weronika Pabis, 16 lat, Liceum Ogólnokształcące im. M. Kromera w Gorlicach
II MIEJSCE:
Aleksandra Świerz, 16 lat, Liceum Ogólnokształcące im. M. Kromera w Gorlicach
III MIEJSCE:
Natalia Bożek, 14 lat, Liceum Ogólnokształcące im. M. Kromera w Gorlicach
WYRÓŻNIENIE:
Rita Sękiewicz, 15 lat, Liceum Ogólnokształcące im. M. Kromera w Gorlicach

W kategorii szóstej / uczniowie szkół specjalnych, podopieczni WTZ, ośrodków i domów pomocy społecznej
I MIEJSCE:
Edyta Praisnar, 47 lat, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bielance
II MIEJSCE:
Małgorzata Ludwin, 57 lat, Dom Pomocy Społecznej w Klimkówce
III MIEJSCE:
Jadwiga Lysko, 86 lat, Dom Pomocy Społecznej w Gorlicach, ul. Sienkiewicza 30
WYRÓŻNIENIE:
Krystian Janiszewski, 34 lata Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bielance

Rozdanie nagród oraz wernisaż wystawy nagrodzonych prac odbędzie się dnia 25 października 2022 o godz. 12.00 w pracowni plastyczno-ceramicznej Gorlickiego Centrum Kultury, Rynek 11.

Komisja pragnie serdecznie podziękować za udział w Konkursie wszystkim uczestnikom, nauczycielom i opiekunom.

Gratulujemy wszystkim laureatom!

Projekt i wykonanieAgencja Reklamowa TDesign Center - Reklama - Poligrafia - Skład DTP - Strony internetowe
Skip to content