Historia nie musi być nudna – udowodnimy to już 1 maja podczas niezwykłego pokazu świetlnego – mappingu 3D „Ściana pamięci”! Na fasadzie wyremontowanego Ratusza zobaczycie m.in. elementy Bitwy Gorlickiej, postać Łukasiewicza – twórcy przemysłu naftowego i wielkiego patrioty oraz prace konkursowe uczniów gorlickich szkół podstawowych. Wydarzenie poprzedzi wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz spektakl pantomimy „Póki my żyjemy”, w wykonaniu podopiecznych Dziennego Ośrodka Wsparcia. Widzimy się w środowy wieczór, o godz. 19.30 na gorlickim Rynku.

W ten wyjątkowy sposób otwieramy tegoroczne Dni Gorlic!

Projekt pn. „Gorlice – historia światłem malowana” Gorlickiego Centrum Kultury i Miasta Gorlice, uzyskał dofinansowanie w kwocie 68 800 zł z Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Do programu złożono blisko tysiąc wniosków, spośród których dofinansowanie otrzymało tylko 125, w tym gorlicki.

Projekt angażuje mieszkańców w radosne świętowanie Dnia Flagi i ma na celu przywrócenie pamięci o lokalnych bohaterach i wydarzeniach związanych z walką o niepodległość.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Logotypy GCK, Ministerstwa i porgramu Niepodległa.

Program Dotacyjny „Niepodległa” – edycja 2024

Plakat informujący o wydarzeniu.

źródło: UM Gorlice

Projekt i wykonanieAgencja Reklamowa TDesign Center - Reklama - Poligrafia - Skład DTP - Strony internetowe
Skip to content