baner informujacy

Stowarzyszenie Ponad Ograniczeniami już po raz dziesiąty przeprowadzi w naszym mieście szereg wydarzeń w ramach Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw. W tym roku projekt zrealizowany zostanie od 31 lipca do 5 sierpnia na terenie Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Gorlicach. Jubileuszowa edycja zakończy się koncertem zespołu TGD na gorlickim Rynku.

5 sierpnia (sobota) o godzinie 20:00 odbędzie się w Gorlicach na rynku pełen emocji i muzycznych wspomnień koncert zespołu TGD.

W ramach tegorocznego Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw planujemy przeprowadzić serię happeningów i eventów na terenie miasta, a ważnym punktem programu będzie profilaktyka uzależnień (z elementami kampanii „No promil-No problem”) oraz wsparcie dzieci i młodzieży w walce z depresją oraz niskim poczuciem własnej wartości.

 • Data: 31 lipca – 5 sierpnia 2023
 • Od poniedziałku do piątku: boiska MZS nr 5 w Gorlicach
 • Sobota: gorlicki Rynek
 • Wstęp wolny (wszystkie atrakcje bezpłatne).
 • Codziennie w godzinach 10.30 – 12.30 oraz 15.30 – 18.30 odbywać się będą różne zajęcia i atrakcje dla dzieci (sportowe, artystyczne, animacje, warsztaty, itd.).
 • O 16.00 codziennie będzie odbywać się główne wydarzenie dnia, a wieczorami, od godziny 19.30 będzie prowadzony Klub Młodzieżowy Kontrast.

Nie zabraknie też ciekawych inicjatyw dostępnych dla wszystkich, także dorosłych, którzy będą mogli wziąć udział w Gorlicjadzie, FunDay czy koncercie TGD na rynku.

ZAPISY NA WYBRANE WYDARZENIA
Na niektóre wydarzenia, takie jak Gambit TPI – Turniej szachowy czy Gra miejska Gorlicjada obowiązują wcześniejsze zapisy. Tel: 537 344 914 (najlepiej sms), lub przez Messenger

HARMONOGRAM TPI:

 • Poniedziałek – 16:00: Zawody sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży (we współpracy z Akademią Sportu). Rejestracja na miejscu w dniu wydarzenia od godz. 15:15.
 • Wtorek – 16:00 Gambit TPI: turniej szachowy dla młodzieży (ZAPISY)
 • Środa – 16:00: Turbo Kozak: Indywidualny konkurs umiejętności piłkarskich dla dzieci i młodzieży. Rejestracja na miejscu w dniu wydarzenia od godz. 15:15.
 • Czwartek – 16:00 Gorlicjada – Gra miejska dla dzieci, młodzieży i całej rodziny (ZAPISY).
 • Piątek – 16:00: Panoo – gra terenowa dla dzieci i młodzieży. Rejestracja na miejscu w dniu wydarzenia od godz. 15:15.
 • Sobota – gorlicki Rynek
  16:00: FunDay – piknik rodzinny z mnóstwem atrakcji dla dzieci, młodzieży i całej rodziny, dmuchańce, animacje, gry, konkurencje, mała gastronomia, itd.
  20:00: Koncert TGD

POMOC SENIOROM I OSOBOM POTRZEBUJĄCYM
W czasie akcji, od pon-pt w godzinach 10.30 – 12.30 oraz 15.30 – 18.30 będą prowadzone także prace społeczne dla lokalnej społeczności. Seniorzy i osoby schorowane będą mogli skorzystać z bezpłatnej pomocy w pracach domowych, tj. trzepanie dywanów, sprzątanie mieszkań czy mycie okien. W tym celu, wolontariusze w niebieskich koszulkach będą chodzić po gorlickich osiedlach i oferować pomoc. Można też będzie zadzwonić pod tymczasowy numer 537 344 914 i umówić termin wizyty.

Koncert zespołu TGD na gorlickim Rynku

5 sierpnia (sobota) o godzinie 20:00 odbędzie się w Gorlicach na rynku pełen emocji i muzycznych wspomnień koncert zespołu TGD.
Zespół TGD na plakacie.
TGD (Trzecia Godzina Dnia) to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów pop-gospelowych w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy kilkunastoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się głównie na kompozycjach dyrygenta – Piotra Nazaruka.

Koncert będzie finałem 10. edycji Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw, akcji charytatywnej, która ma na celu pomaganie potrzebującym, inspirowanie ludzi do pozytywnych działań na rzecz drugiego człowieka i lokalnej społeczności, promowanie uniwersalnych wartości chrześcijańskich tj. bezinteresowność, miłość, dobroć, uczciwość, szacunek, współczucie oraz zdrowego, wolnego od nałogów i wszelkich uzależnień życia.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony na Facebooku gdzie pojawia się wiele informacji na bieżąco: https://www.facebook.com/ponadograniczeniami

TPI – Oficjalna strona wydarzenia na FB: https://fb.me/e/ss5ivYfs

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Ponad Ograniczeniami. Głównymi partnerami i sponsorami są: Miasto Gorlice oraz Ewangeliczna Wspólnota Zielonoświątkowa w Gorlicach. Wydarzenie odbywa się w ramach realizacji zadania publicznego współfinansowanego przez Miasto Gorlice.

Akcja ta ma na celu pomaganie potrzebującym, inspirowanie ludzi do pozytywnych działań na rzecz drugiego człowieka i lokalnej społeczności, promowanie uniwersalnych wartości chrześcijańskich tj. bezinteresowność, miłość, dobroć, uczciwość, szacunek, współczucie oraz zdrowego, wolnego od nałogów i wszelkich uzależnień życia.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

plakat informujacy

Źródło: Stowarzyszenie Ponad Ograniczeniami

Projekt i wykonanieAgencja Reklamowa TDesign Center - Reklama - Poligrafia - Skład DTP - Strony internetowe
Skip to content