16 października o godz. 16:00 na gorlickim Rynku odbędzie się wernisaż wystawy pn. „Wincenty Pol – artystycznie”,  podczas którego zaprezentowane zostaną prace malarskie oraz graficzne uczestników wakacyjnych warsztatów plastycznych.

Wydarzenie to będzie także okazją do wręczenia nagród uczestnikom gry terenowej „Wincenty Pol – geograf samouk” oraz katalogu powystawowego.

Zarówno warsztaty i wystawa, jak i gra terenowa, zostały zrealizowane w ramach zadania „Pieśń o ziemi naszej”, dofinansowanego z Muzeum Historii Polski w ramach konkursu „Patriotyzm Jutra”.
Plakat zbiorczy
Wincenty Pol – artystycznie!

Na wystawie zobaczycie prace powstałe podczas warsztatów plastycznych – pleneru malarskiego, warsztatów kaligrafii i linorytu oraz relację fotograficzną z happeningu ulicznego, o którym przeczytacie TUTAJ.

Dziełom młodych artystów towarzyszą fragmenty tekstu „Pieśni o ziemi naszej” Wincentego Pola, który stał się ich inspiracją. W ramach zadania, wydany został także katalog z pracami uczestników, który zaprezentowany zostanie w trakcie wernisażu.
Plener malarski
Warsztaty artystyczne poprowadzili: Agata Musiał-Janik (linoryt), Marianna Siedlaczek (kaligrafia), Tomasz Tajak (malarstwo).
Fragment utworu Wincentego Pola na kartonowych pudełkach, zdjęcie z góry.
Happening przygotowali: Arkadiusz Kapłon i Bartłomiej Kiełtyka.

Wystawa plenerowa prezentowana będzie od 16.10 do 30.11 na gorlickim Rynku.
Dzieci spogladajace z wiezy ratusza na gorlicki Rynek, gdzie z kartonów ułozony został portret Wincentego Pola
Wincenty Pol – geograficznie!

Pod koniec września uczniowie gorlickich szkół podstawowych zmierzyli się z grą terenową. Drużyny rywalizowały na terenie Glinika Mariampolskiego w 3-osobowych zespołach, a miejscem startu był Park Miejski im. Wiliama Henry’ego Mac Garvey’a. Wędrowali śladami tego wybitnego naukowca i poety, związanego z ziemią gorlicką i rozwiązywali zagadki na trasie, o czym pisaliśmy TUTAJ.
Uczestnicy w trakcie gry terenowej w Gliniku
Celem gry była popularyzacja wiedzy o Wincentym Polu oraz promocja gier miejskich i marszów na orientację. Autorem gry jest Witold Warcholik.

Zapraszamy na wystawę!

Projekt i wykonanieAgencja Reklamowa TDesign Center - Reklama - Poligrafia - Skład DTP - Strony internetowe
Skip to content