11 listopada to wyjątkowa data w historii naszego kraju – właśnie w ten dzień, w 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała Niepodległość. W tym roku, dzięki realizacji projektu „Pieśń o ziemi naszej” dofinansowanego z Muzeum Historii Polski w ramach konkursu „Patriotyzm Jutra”, będziemy świętować tą ważną rocznicę w rytm dzieł Wincentego Pola – wybitnego polskiego naukowca, geografa, poety i patrioty, który związany był z Gorlicami.

Z tej okazji, w dniach 6-10 listopada br., Izba Pamięci Wincentego Pola w Zespole Szkół Technicznych jego imienia, ul. Michalusa 6, będzie dostępna dla odwiedzających!

  • 6-9 listopada, 8:00-14:00 – po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, pod nr telefonu: 18 353 61 14
  • 10 listopada, 8:00-15:00 – dzień otwarty (bez konieczności uzgadniania telefonicznego). Dodatkowo, o 10:40 odbędzie się prelekcja o tym wielkim geografie i poecie!

11 listopada, o godzinie 17:00, w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach (ul. Kromera 1) odbędzie się XII Biesiada Pieśni Patriotycznej, w trakcie której wybrzmią patriotyczne utwory, m.in. fragmenty „Pieśni Janusza”, Wincentego Pola – wybitnego poety, uczestnika powstania listopadowego.

Aby wziąć udział w Biesiadzie, należy odebrać bezpłatną wejściówkę z Pawilonu Historii Miasta Gorlice. Miło widziane kotyliony i stroje z epoki. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona!

logotypy, od lewej: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa, Muzeum Historii Polski, programu "Patriotyzm Jutra"
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Projekt i wykonanieAgencja Reklamowa TDesign Center - Reklama - Poligrafia - Skład DTP - Strony internetowe
Skip to content