20
Lipiec
20 lipca 2018 19:00 — 25 lipca 2018 23:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Rynek 1

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

20 AMBIENT FESTIVAL 2018

W dniach 20-21 lipca 2018 w Gorlickim Centrum Kultury odbył się jubileuszowy 20 Ambient Festival. Międzynarodowe Prezentacje Multimedialne po raz kolejny przyciągnęły do Gorlic fanów muzyki ambientowej.

Koncerty pierwszego dnia rozpoczął występ Aquavoice (Tadeusz Łuczejko), podczas którego został zaprezentowany najnowszy album zatytułowany „Silence”. Następnie na scenie pojawił się Dariusz Kaliński, artysta związany z Ambientem od samego początku. Był jednym z pomysłodawców Festiwalu. Warto zauważyć iż na każdym koncercie wykonuje muzykę specjalnie skomponowaną na tę niepowtarzalną okazję. Jako ostatni na scenie pojawił się Alex Paterson założyciel i członek brytyjskiego zespołu muzycznego The Orb.

Prezenterem prowadzącym festiwal oraz przybliżającym wszystkim sylwetki występujących formacji był Remigiusz Kadelski – redaktor Gazety Wyborczej.

Drugiego dnia Ambient Festivalu jako pierwszy zaprezentował się gdański duet Neverending Delays zacierający granicę pomiędzy przekazem podprogowym a zaskakującym doborem sampli. Kolejnym Artystą na scenie był Tadeusz Sudnik, którego zainteresowania muzyczne skupiają się na syntezatorach, elektronicznych urządzeniach przekształcających, efektach dźwiękowych natury. Józef Skrzek, wybitny polski muzyk, współpracownik Czesława Niemena, autor muzyki baletowej, filmowej i teatralnej, wystąpił jako trzeci. Publiczność bardzo długo nie pozwalała Artyście zejść ze sceny. Na zakończenie wieczoru zaprezentował się zespół Qluster w składzie Hans-Joachim Roedelius, Onnen Bock i Armin Metz. Wyjątkowość koncertu podkreśla fakt, iż muzyka grupy jest każdorazowo pełną improwizacją.

Na zakończenie przyszedł również czas na uroczyste świętowanie dwudziestego już Ambient Festivalu. Na scenie Burmistrz Miasta Gorlice Pan Rafał Kukla oraz Dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury Janusz Zięba złożyli podziękowania i życzenia jubileuszowe Tadeuszowi Łuczejko, osobie najbardziej związanej z gorlickim Ambient Festivalem. Na scenie pojawił się również tort, którym zostali poczęstowani wszyscy obecni.

Imprezie towarzyszyły giełda płyt /CD i Vinyle/ i pokaz audiofilskiego sprzętu grającego oraz mobilne planetarium.

20 Międzynarodowe Prezentacje Multimedialne Ambient już za nami. Dziękujemy licznie zgromadzonej widowni, która wzięła udział w tym wyjątkowym jubileuszu za obecność i zapraszamy na kolejne edycje!

Szczegóły

Początek:
20 lipca 2018 / 19:00
Koniec:
25 lipca 2018 / 23:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator: