24
wrzesień
24 września 2016 10:00 — 25 września 2016 17:00
Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli
Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli, 1 Sierpnia 9, Stalowa Wola, Małopolskie, 37-450
Ładowanie Wydarzenia
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

WYSTĘP GRUPY TEATRALNEJ „OTWARTE DRZWI” PODCZAS FESTIWALU „RELACJE. MIĘDZYPOKOLENIOWE SPOTKANIA TEATRALNE” W STALOWEJ WOLI

W ostatni weekend września br. w Stalowej Woli odbył się festiwal „Relacje. Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne”. Festiwal nawiązuje do odbywających się w latach 70. i 80. ubiegłego wieku Ogólnopolskich Prezentacji Teatrów Dramatycznych i skierowany jest do teatrów amatorskich, które w swoich spektaklach poruszają zagadnienie relacji między starszym i młodszym pokoleniem. Tytułowa międzypokoleniowość zrodziła się z potrzeby znalezienia miejsca wspólnego dla różnych generacji, pretekstu do rozmowy o tym, co łączy pokolenia i pozwala komunikować się bez uprzedzeń.

Na podstawie przesłanych nagrań do festiwalu zakwalifikowanych zostało 10 amatorskich teatrów z Polski, których spektakle wpisywały się w ideę festiwalu.

Ideę tę w pełni realizuje autorski spektakl Joanny Szczepkowskiej pt. „Pelcia, czyli jak żyć, aby nie odnieść sukcesu”, który zainaugurował „Spotkania”. Sztuka w doskonały sposób wprowadziła uczestników w charakter festiwalu, który miał nie tylko podkreślać tytułową międzypokoleniowość, ale i stwarzać bezpośrednie okazje do poszukiwań tego, co może łączyć pokolenia.

Teatr Czterech Pokoleń „Otwarte Drzwi” z Gorlickiego Centrum Kultury zaprezentował spektakl „Mistyfikacja” wg. „Next ex” Juliusza Machulskiego w reżyserii Teresy Klimek, którego premiera odbyła się w GCK 17 kwietnia br.

Przez trzy dni na scenie Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli trwały prezentacje spektakli teatralnych, które oceniała komisja w składzie:
Joanna Szczepkowska – aktorka, reżyser teatralny, dramaturg, publicystka,
Lech Śliwonik – teatrolog,
Łukasz Drewniak – krytyk teatralny,
Jan Jurkowski – aktor.

Na całość Międzypokoleniowych Spotkań złożyły się również warsztaty, dyskusje i pogadanki.

Podsumowując wydarzenie Lech Śliwonik – przewodniczący komisji powiedział: „”Relacje. Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne” uważamy za udany festiwal. Dobrze oceniamy poziom zaprezentowanych spektakli, doceniamy pracę zespołów, ich kierowników i reżyserów””.

Dla gorlickiego teatru „Otwarte Drzwi” udział w festiwalu był cennym doświadczeniem i doskonałą konfrontacją wiedzy i umiejętności teatralnych.

 

Szczegóły

Początek:
24 września 2016 / 10:00
Koniec:
25 września 2016 / 17:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia