01
Czerwiec
08:00
Słowacja
Gorlice, Małopolskie
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

LATO W TATRACH WYSOKICH I NISKICH

Lato w Tatrach Wysokich i Niskich będzie wspaniałe – kusi nowymi atrakcjami i świetnymi usługami…

Ośrodki Tatrzańskich Kolei Linowych – TATRZAŃSKA ŁOMNICA, ŁOMNICKI STAW, ŁOMNICA, STARY SMOKOWIEC, HREBIENOK – turystyka i atrakcje…

Ciepła, słoneczna pogoda przyciąga w góry słowackie coraz większe rzesze odwiedzających, turystów, czy miłośników adrenaliny. Dzięki swojej długoletniej tradycji, Tatry Wysokie są najbardziej ulubionym miejscem na Słowacji na spędzanie wolnego czasu w przyrodzie.

To, co przyciągnie turystów w tym sezonie, jest gwarantowanym turystycznym rarytasem. Wystarczy powiedzieć ogród botaniczny oraz taras widokowy na wysokości 2634 m, a wszyscy zaczną słuchać z zapartym tchem. „To coś wspaniałego, cieszymy się, że stało się to rzeczywistością” potwierdziła dyrektor ds. marketingu Katarína Šarafínová. Przy współpracy z Lasami Państwowymi KANAP-u udało nam się przygotować dla turystów unikatową atrakcję, którą jest ogród botaniczny. Złożony będzie z 22 roślin, które w środowisku naturalnym będą mogli podziwiać turyści już na początku wakacji. „Wielu ludzi nie wie, że na tych wysokościach rosną rośliny, chcieliśmy przybliżyć im życie w tych może nawet niezbyt gościnnych warunkach”, dodała Šarafínová.

Ci, których przyciąga nie tylko ogród botaniczny, ale i widok ze szczytu Łomnicy, czy też odpoczynek w komfortowej kawiarni Dedo (Dziadek), mogą zarezerwować albo kupić bilety na swoją ulubioną kolejkę na Łomnicę już 7 dni wcześniej. Bilet punktowy na kolejki Tatry tourist card jest w porównaniu z zeszłorocznym jeszcze bardziej korzystny, zatem ci, którzy planują spędzić w górach dłuższy urlop z pewnością docenią jego zalety. Kolejną unikatową atrakcją w ramach Słowacji jest taras widokowy, który udostępnia turystom nietradycyjne widoki na turnie tatrzańskie. Stać na Łomnicy na wysokości 2634 m i mieć pod nogami wspaniałe dzieło matki natury to cudowne a może nawet ekstremalne wrażenie, które naprawdę jest tego warte. Ci, którzy pragną przeżyć oprócz powyższych także oryginalną noc w najwyższym zamieszkałym miejscu na Słowacji, mają wyjątkową możliwość przeżyć ją w luksusowym apartamencie, który od swojego otwarcia jest niesamowitą atrakcją i cieszy się wielkim zainteresowaniem klientów.

„Swoją sympatię zyskały w zeszłym roku atrakcje rozrywkowe i adrenalinowe, a turyści docenili także możliwość orzeźwienia się i nabrania sił w nowych restauracjach z tarasami słonecznymi”, twierdzi Šarafínová.

Nad Starym Smokowcem na Hrebienku czynny jest letni tubbing – zjazd na nadmuchanej oponie po szybkiej trasie pełnej zakrętów. Droga asfaltowa ze stacji pośredniej Start do Tatrzańskiej Łomnicy będzie ponownie miejscem wielkiej zabawy, dzięki trzem rodzajom atrakcji adrenalinowych: trzykołówka Stanley rider, szybka deska mountainboard (podobna do snowboardu) oraz nowoczesne hulajnogi górskie. Żądni rozrywki będą musieli pokonać trasę o długości 2,6 kilometra, która pełna jest ostrych zakrętów i szybkich zjazdów.

Jeśli wybieracie się w Tatry Wysokie na trudniejsze wycieczki turystyczne połączone z jazdą kolejkami, właśnie dla was przygotowaliśmy nowy Magistrala Ticket – kolejka naziemna na Hrebienok, turystyka piesza na Łomnicki Staw, czy kolejka kabinowa do Tatrzańskiej Łomnicy. Właśnie tym turystom, którzy planują dwie wycieczki kolejkami, opłaci się wykorzystać łączny 2in1 Ticket – na 2 wycieczki kolejką na Łomnicki Staw i Hrebienok.

Ze względu na rosnące zainteresowanie gości, także w tym roku w obserwatoriach wysokogórskich Instytutu Astronomicznego Słowackiej Akademii Nauk na Łomnicy i Łomnickim Stawie odbędą się „Dni otwartych drzwi”, 7 i 21 czerwca, 5 lipca, 16 sierpnia i 13 września.

Atrakcyjność Tatr mają także zwiększyć planowane imprezy rozrywkowe, które rozweselą nie tylko dzieci, ale i całe rodziny. Wystarczy śledzić stronę internetową www.tldtatry.sk, na których będzie codziennie aktualizowana oferta imprez.

To, co przyciąga turystów tego lata jest wspaniałe, jednak warto na koniec wspomnieć o jeszcze jednej nowości, która ponownie posunęła znaczenie komfortowego urlopu w górach na najwyższy poziom. Jest nią nowoczesna kolejka naziemna ze Starego Smokowca na Hrebienok /Siodełko/, która dzięki przezroczystemu dachowi umożliwi odwiedzającym przeżyć niepowtarzalne wrażenia z jazdy.

Ten, kto chce przeżyć atmosferę Tatr Wysokich sprzed stu lat połączoną z usługami i komfortem XXI wieku, ma możliwość skorzystania z zakwaterowania w luksusowych czterogwiazdkowych hotelach Grand Praha w Tatrzanskiej Łomnicy, czy też Grand Hotel w Starym Smokowcu, które są ulubione zwłaszcza wśród bardziej wymagającej klienteli. Hotele przygotowały na lato ciekawe pakiety promocyjne.

Ośrodek Jasna Tatry Niskie – Chopok Północ i Chopok Południe:

Ten, kto chce zobaczyć czarujący widok z drugiego najwyższego szczytu Tatr Niskich, Chopku 2024 m n.p.m, może to zrobić po odbyciu wycieczki kolejką a następnie przejściu spacerem na wierzchołek tego majestatycznego szczytu.

Jasna Tatry Niskie jest znana turystom zwłaszcza zimą, ale staje się znanym centrum także dla profesjonalnych bikerów, a także dla mniej doświadczonych rowerzystów, czy też dla rodzin z dziećmi. Sprzęt rowerowy oraz rowery downhillowe są do dyspozycji w wypożyczalni. Bikerzy mogą wjechać kolejką na Równą Halę, skąd mogą zjechać jedną z tras w zależności od swoich umiejętności. „Tym razem również przygotowaliśmy całosezonowy konkurs dla bikerów o rower DH” mówi Katarína Šarafínová, dyrektor ds. marketingu w spółce. „W ogólnej sumie oceniane są 4 najlepsze wyniki zawodnika”, dodaje.

Nowością w tym roku jest darmowe parkowanie na wszystkich parkingach w ośrodku Jasna.

O tym, że opłaci się przyjechać do Jasnej, przekona was wspaniała zabawa na placu do strzelania z łuku, atrakcje dla najmłodszych w dmuchanym zamku, czy też świetny leśny park lin Tarzania.

Dla tych turystów, którzy zamierzają spalać tłuszcze mamy w ofercie Nordic Walking, czyli spacer ze specjalnymi kijkami, który jest bardzo skuteczną metodą treningu przeznaczoną dla początkujących, zaawansowanych, ale i dla profesjonalnych sportowców.

„Po doświadczeniach z lat ubiegłych i dobremu przyjęciu, w tym roku postanowiliśmy ponownie zrobić programy dla całych rodzin. Już teraz możecie się cieszyć na imprezy typu Voloviny v Jasnej (Wygłupy w Jasnej), czy Jasna sprawa„, potwierdziła Šarafínová także tę informację.

Zakwaterowanie w środowisku górskim jest możliwe w komfortowych czterogwiazdkowych hotelach Grand Jasna i Tri Studničky. Hotel Grand jest po rekonstrukcji hali wejściowej, lobby, restauracji i oferuje także nowy taras letni z widokiem na Chopok. „Mogę tylko polecić świetną ofertę wellness centrum” potwierdziła Šarafínová. Wellness jest po rekonstrukcji i przyciąga gości wspaniałymi masażami i zabiegami z doskonałymi kosmetykami PAYOT, które oferują najlepsi specjaliści od wellness. W miesiącach letnich opłaca się skorzystać z oferty atrakcyjnych pakietów na zakwaterowanie oraz pozostałe usługi i atrakcje za korzystne ceny. Zadowoleni będą także samotni, pary i rodziny z dziećmi. Hotel cieszy się powodzeniem także u klientów, którzy systematycznie korzystają z jego usług przy różnych szkoleniach, imprezach firmowych, czy teambuildingach w atrakcyjnym środowisku górskim.

Ten, kto szuka specjałów kulinarnych, może przez cały rok próbować dań z kalendarza kulinarnego, który bierze pod uwagę surowce danej pory roku i przywraca tradycję hotelom, jako miejscom spotkań przy doskonałej kuchni i napojach.

Dla mniej wymagających klientów są do dyspozycji hotele niższej kategorii Ski Záhradky i Bungalovy a na południowej stronie Chopku znajduje się zrekonstruowany hotel Srdiečko.

Ten, kto szuka piękna dziewiczej przyrody i spokoju gór może wjechać kolejką z południowej strony Chopku i przeżyć niezapomniane chwile ze swoimi najbliższymi.

Jasna Tatry Niskie to właściwy wybór na letni urlop w górach w pobliżu aquaparku Tatralandia /www.tatralandia.sk/ i innych atrakcji turystycznych
w regionie Liptów, który już od kilku lat jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się regionem na Słowacji.

Jeśli potrzebują Państwo więcej informacji, fotografii itp. prosimy kontaktować:

Ing. Katarína Šarafínová, director of marketing

Tatranské lanové dráhy, a.s.

Jasná Nízke Tatry, a.s.

GRANDHOTEL PRAHA Tatranská Lomnica

GRANDHOTEL Starý Smokovec

Tel. kom.: +421 918 580 205

sarafinova@jasna.sk

www.tldtatry.sk

www.jasna.sk

ZAłĄCZNIK PKS KRAKOW

Szczegóły

Data:
1 czerwca 2008
Czas:
08:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator: