29
kwiecień
29 kwietnia 2018 15:00 — 5 maja 2018 22:00
Gorlicki Rynek
Gorlice, Małopolskie
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

4 STRONY KARPAT – RELACJA Z DRUGIEGO DNIA FESTIWALU

Po pełnym wrażeń, ekscytującym pierwszym dniu festiwalu „4 Strony Karpat” nie zatrzymaliśmy się ani na chwilę. W niedzielę 29.04.2018 świętowanie rozpoczęliśmy o godzinie 15:00 warsztatami plastycznymi „Królestwo wiatraków”,  które skupiły mnóstwo dzieci i młodzieży.

Przed namiotem festiwalowym rozbrzmiewały głosy Chóru Kameralnego „Belfersingers”, który pokazał nam tym razem swoją ludową, muzyczną odsłonę.  Regionalny Zespół Taneczny „Pogórzanie” porwał gości festiwalu do tańca.

Następnie uwaga publiczności przeniosła się na scenę, gdzie nastąpiło wręczenie nagród laureatom pierwszej edycji konkursu „4 Strony Folkloru”, którego główną nagrodą jest udział w plenerze malarskim w Skansenie Wsi Pogórzańskiej im. prof. R. Reinfussa w Szymbarku.

O godzinie 18:00 powitaliśmy na scenie polsko-bułgarsko-czeską grupę muzyczną Sarakina Balkan Band, która swoją etno-jazzową muzyką bałkańską oczarowała widzów zebranych na gorlickim rynku. Kolejnym gościem festiwalu był zespół Chłopcy kontra Basia.  Grupa dowiodła, że minimalizm form muzycznych uderza słuchacza nie mniej niż głośne, ciężkie brzmienia. Następnie na scenę wkroczył Sokół Orkestar.  Panowie zachwycili publiczność  etno-rockowymi brzmieniami pełnymi energii.

Tegoroczny festiwal „4 Stron Karpat” uznać możemy za wyjątkowo udany. Folkowe rytmy zawładnęły naszym miastem na cały weekend. Dziękujemy przede wszystkim naszym gościom licznie zgromadzonym na gorlickim rynku, za ich obecność, żywiołowy kontakt z artystami i wspólną zabawę. Kolejna edycja festiwalu już za rok, jednak folkowe melodie w nowoczesnych odsłonach pozostaną na długo w naszej pamięci.

IV edycja festiwalu odbyła się pod patronatem Programu 3 Polskiego Radia, TVP3 Kraków, Radia Kraków, Polskiego Radia Rzeszów, Gazety Wyborczej, Folk24.pl i NetFan.pl.

Zdjęcia: Jakub Karp

Szczegóły

Początek:
29 kwietnia 2018 / 15:00
Koniec:
5 maja 2018 / 22:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:
|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

Wydarzenie co 1 dni rozpoczynające się o 15:00, powtarzające się bez końca

Nadchodzące wydarzenia