28
kwiecień
28 kwietnia 2019 08:00 — 1 maja 2019 16:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1, Gorlice, Małopolska, 38-300, Polska
Ładowanie Wydarzenia
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

4 STRONY KARPAT-RELACJA Z DRUGIEGO DNIA FESTIWALU

 

 

Drugi dzień Festiwalu 4 Strony Karpat rozpoczęliśmy wczesnym popołudniem warsztatami „4 Strony Koronki”obejmującymi zajęcia graficzne, ceramiczne oraz rękodzielnicze. Uczestnicy mieli również możliwość spotkania się i obserwowania pracy koronczarek z Bobowej, które tworzą unikatową koronkę klockową. To niezwykłe warsztatowe spotkanie zaowocowało we wspaniałe odbitki graficzne, autorskie łapacze snów oraz ceramiczne odbitki koronek, które już niebawem po szkliwieniu utworzą jedno duże, wspólne dzieło.

W związku z przeniesieniem plenerowych koncertów do budynku Gorlickiego Centrum Kultury ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, po warsztatach część koncertową poprzedził występ RZT „Pogórzanie” na sali kameralnej, gdzie zaprezentowane zostały tradycyjne tańce pogórzańskie.

Około godziny 18:00 jako pierwsza na scenie wystąpiła kobieca formacja folkowa Same Suki. Ich muzyka to silny głos w sprawach ważnych i dotyczących wielu z nas. Komentarz rzeczywistości w nietradycyjnej formie. Kolejnym zespołem zaproszonym na tegoroczny festiwal była węgierska grupa Aurevoir. Zenekar. Ich dynamiczna, żywiołowa i energetyczna muzyka to mieszanka anglosaskiego rytmu i muzyki ludowej Węgier, melodii bałkańskich i irlandzkich. Zwieńczeniem wieczoru był występ Karoliny Skrzyńskiej z zespołem, która oczarowała zgromadzoną publiczność swoim prawie czterooktawowym głosem i niezwykłymi aranżacjami muzycznymi.

Mimo zmiany lokalizacji koncertów Gorlickie Centrum Kultury gościło liczną publiczność złożoną nie tylko z Gorliczan. Tegoroczna piąta edycja 4 Stron Karpat już za nami, dziękujemy współorganizatorowi tj. Urzędowi Miejskiemu w Gorlicach za wspieranie naszych działań festiwalowych, patronom medialnym za opiekę medialną oraz szczególne podziękowania składamy na ręce Pani Agnieszki Barańskiej z Radia Kraków za wspaniałe prowadzenie tegorocznego wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z festiwalu.

 

 

Zdjęcia: Sławomir Tokarski

 

Szczegóły

Początek:
28 kwietnia 2019 / 08:00
Koniec:
1 maja 2019 / 16:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia