07
luty
7 lutego 2012 08:00 — 29 lutego 2012 17:00
Dom Polsko-Słowacki
Dom Polsko-Słowacki, Rynek 1, Gorlice, Małopolskie, 38-300, Polska
Wstęp wolny
Ładowanie Wydarzenia
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

ACTUS

WYSTAWA FOTOGRAFII BARTŁOMIEJA BAŁABANA

„Po pierwszej wystawie portretu zrodził się pomysł na ACTUS aby pokazać przepiękną dziedzinę fotografii jaką jest akt. Same przygotowania trwały około czterech miesięcy, gdzie dwa miesiące to było rozrysowywanie szkiców, a następnie wcielenie w realizację i znalezienie modeli i modelek. „Studio del Corpo” jest to studium ciała, jak tak naprawdę wygląda człowiek, co potrafi zrobić ze swoim ciałem, a w szczególności kobiece ciało, które ma wiele zalet. „Venus” i czasopismo „Fotoakt” były motorem napędowym, a także dzieła malarskie takich artystów jak: Rubens, Caravaggio, Alfons Mucha i Michał Anioł. Zacząłem analizować ludzkie ciało, co można z niego wykrzesać na zdjęciu.
Moi ulubieni fotografowie to: Tono Stano, Richard Avedon, Araki, Lobanov i wielu innych, którzy wywarli na mnie wpływ i na moją twórczość.
Wszystkie zdjęcia  były wykonane w technice low-key gdyż nadaje to tajemniczości”
.

Bartłomiej Bałaban – urodzony 15 października 1988 roku w Krakowie, absolwent krakowskiej Szkoły Fotografii założonej przez Towarzystwo Wiedzy Powszechnej, od roku 2008 członek Krakowskiego Klubu Fotograficznego. Zrealizował trzy wystawy indywidualne: „PORTRET” – 2008, „ACTUS” – 2011, „STUDIO DEL CORPO” – 2011, uczestniczył w kilku wystawach zbiorowych. Interesują go wszystkie dziedziny fotografii, jednak największą rolę w jego twórczości odgrywa portret i akt kobiecy.

www.bartlomiejbalaban.fotea.pl

Plakat

Szczegóły

Początek:
7 lutego 2012 / 08:00
Koniec:
29 lutego 2012 / 17:00
Cena:
Wstęp wolny
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia