21 maja 2017 18:00 — 23 maja 2017 18:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

AKORDEON Z „ROSYJSKĄ DUSZĄ”

W niedzielny wieczór, 21 maja w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury odbył się niezwykły koncert akordeonowy zatytułowany „Rosyjska dusza”. Na scenie wystąpili wybitni muzycy Jurij Szyszkin i Harmonium Duo.

Znakomici muzycy znani na świecie, jednak przeciętny słuchacz muzyki nie ma o nich zielonego pojęcia. Niedzielny koncert był więc doskonałą okazją, by ta nieuświadomiona jeszcze część gorliczan, przekonała się na własne uszy, co robią z akordeonami trzej muzycy.

Trzej panowie, którzy są ewenementem na europejskim i światowym rynku muzycznym, prezentując słuchaczom własne interpretacje utworów: A. Bordina, M. Rimskiego-Korsakowa, M. Mursorgskiego,  S. Rachmaninowa, D.Szostakowicza, zmienili stereotypowe oblicze akordeonu. Koncert okazał się wielkim, hipnotyzującym spektaklem muzycznym, zawierającym akcję i prawdziwą dramaturgię.

Brawurowe wykonania artystów bardzo przypadły słuchaczom do gustu, czego najlepszym dowodem  były gromkie brawa pojawiające się po każdym pojedynczym wykonaniu oraz całym występie.

Niedzielny recital pełen technicznej perfekcji, pasji muzyków, szczerości i emocjonalnego magnetyzmu przyciągnął do Gorlickiego Centrum Kultury wielką publikę nawet z za granicy. Ta muzyczna podróż, pełna coraz to ciekawszego brzmienia pozostanie w pamięci na długo.

Fotorelacja z koncertu:

Autor zdjęć: Elwira Latasiewicz , GCK