06
listopad
19:00 — 21:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1, Gorlice, Małopolska, 38-300, Polska
zł50
Ładowanie Wydarzenia
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

ALE CZAD! CZYLI PODRÓŻE GRUPY MOCARTA

W piątkowy wieczór 6 listopada br. w Gorlickim Centrum Kultury przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiła „Grupa MoCarta” – kwartet smyczkowy w rodzaju kabaretu muzycznego. Formacja złożona jest z czterech muzyków z wykształcenia, tworzą ją: Filip Jaślar (I skrzypce), Michał Sikorski (II skrzypce), Paweł Kowaluk (altówka) i Bolek Błaszczyk (wiolonczela).

Zespół zaprezentował swój najnowszy program artystyczny pt. „Ale Czad! czyli podróże Grupy MoCarta”, w którym gościnnie, wirtualnie wystąpili Włodzimierz Korcz i Zbigniew Wodecki. Kolejny, autorski projekt tej popularnej w Polsce formacji muzycznej to około 20 skeczy różnorodnych tematycznie, które łączy wątek podróży po świecie i dobra muzyka. To zaproszenie w świat niczym nieograniczonej ludzkiej wyobraźni, który poprzez wzrok i słuch wpływa na emocje widza.

Umiejętne łączenie muzyki klasycznej z rozrywkową, wybitny talent gry aktorskiej Michała Sikorskiego, duże poczucie humoru członków zespołu oraz umiejętność nawiązania kontaktu z publiką zostały docenione przez gorliczan i zaowocowały gromkimi brawami.

Artyści złożyli swoje podpisy na skrzypcach, które będą przedmiotem licytacji podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Fotorelacja zamieszczona na portalu www.halogorlice.info

Fotorelacja zamieszczona na portalu www.abcgorlice.pl

Autor zdjęć – Tomasz Stasiowski

Szczegóły

Data:
6 listopada 2015
Czas:
19:00 - 21:00
Cena:
zł50
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia