14
Lipiec
14 lipca 2017 18:00 — 15 lipca 2017 21:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Rynek 1

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

AMBIENT FESTIVAL 2017

Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na 19 Międzynarodowe Prezentacje Multimedialne „Ambient Festival” 2017, które odbędą się w sali teatralnej GCK w dniach 14-15 lipca br.

Imprezę poprowadzi Remigiusz Kadelski – dziennikarz TVP 2.

Ambient jest doroczną imprezą prezentującą ambitną muzykę elektroniczną. Ideą imprezy jest przedstawienie szerszej publiczności tego, co dzieje się we współczesnej ambientalnej muzyce elektronicznej. Koncertom często towarzyszą wizualizacje przygotowane przez artystów.

Organizatorem Festiwalu jest Wydział Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gorlicach oraz Gorlickie Centrum Kultury, Dyrektorem Artystycznym Tadeusz Łuczejko.

Z przyczyn niezależnych od organizatorów, oraz wykonawców koncert „Accomplice Affair” z muzykami „Agressiva 69” zostaje przesunięty z soboty 15.07 na piątek 14.07. Tomasz Mreńca zagra 15.07 /sobota/. Godziny koncertów bez zmian.

Na tegorocznym festiwalu wystąpią:

 14 lipca /piątek/

godz. 18.00 – „ACCOMPLICE AFFAIR” / PL

godz. 19.30 – „BACKSPACE” feat. M. A. Steczkowski /PL

godz. 21.00 – EIVIND AARSET / NO

 

15 lipca /sobota/

godz. 16.00 – TOMASZ MREŃCA / PL

godz. 17.30 – KATARZYNA BOREK / PL

godz. 19.00 – GUNTER SCHLIENZ / DE

Pierwszy dzień festiwalu (14 lipca) rozpocznie duet ACCOMPLICE AFFAIR. Projekt muzyczny Przemysława Rychlika powstał w 2005 r. Porusza się w klimatach ambient, dark wave i psychodelicznego rocka. Accomplice Affair występował na wielu festiwalach i koncertach u boku znanych projektów muzycznych z kraju i zagranicy, opublikował sześć albumów studyjnych „Act of Creation” (The Eastern Front 2006), „Jezioro Wspomnień” (My Hands Music 2007), „Samotny Horyzont” (My Hands Music 2009), „Cienie” (My Hands Music 2011). Ponadto ukazała się także angielska wersja płyty „Samotny Horyzont” wydana przez Black Pyramind Records w 2009 r. Uzupełnieniem dyskografii są pojedyncze utwory, wydane na płytach kompilacyjnych „Still the same after years” (Mizantrophy Prod 2009), Marek Styczyński „CyberTotem Remix Project” (The Word Flag 2010) oraz Recykling Sound (Plankton 2010). Najnowsza płyta zatytułowana „The Zone of Silence” została wydana dzięki oficynie wydawniczej Zoharum Records i swoją premierę miała podczas II Kalisz Ambient Festiwal 26.10.2013. Od marca 2015 Accomplice Affair grał jako duet. Do składu dołączył Dawid Chrapla, muzyk znany z takich projektów jak Synapsis i Antybiotix. Aktualnie trwają prace nad następcą „The Zone of Silence”. Natomiast w sierpniu 2016 do składu dołączyła skrzypaczka Zuza Ciszewska, a po koncercie z okazji 10-lecia istnienia projektu na 5. Kalisz Ambient Festiwalu odchodzi Dawid Chrapla. Prace nad nowym albumem przebiegają już w nowym składzie.

Strona artysty: www.facebook.com

TELEDYSK

 

Jako drugi wystąpi „BACKSPACE” feat. M.A. Steczkowski
BACKSPACE czyli Zbyszek Chojnacki – akordeon, elektronika oraz Łukasz Czekała – skrzypce elektryczne, elektronika. To jedna z najbardziej oryginalnych grup na polskiej scenie muzyki improwizowanej. Zespół powstał w 2013 roku. Muzycy z powodzeniem łączą brzmienia akustycznego akordeonu i elektrycznych skrzypiec z możliwościami współczesnej technologii. Dialog, interakcja, improwizacja, live sampling oraz kreatywne wykorzystanie programów komputerowych (Ableton Live), efektów elektronicznych, a nawet przedmiotów codziennego użytku, pozwoliły stworzyć unikalne brzmienie i niepowtarzalny język muzyczny zespołu. W muzyce grupy odnajdziemy inspiracje zarówno muzyką symfoniczną, minimalizmem, stylem „tintinnabuli”, poprzez nordic new jazz, aż po ambient, electro i house.

Strona artystów: www.backspaceduo.pl

Backspace.p

Marcin Albert Steczkowski – rocznik ’80. Organizator dźwięków, instrumentalista. Gra na kornecie i pianinie. Po przygodach z chórami, nieudolnej próbie poskromienia skrzypiec, fascynacji trąbką, układaniu puzzli na mapie partytury, zaglądaniu w paszczę trójnogiego wieloryba zaczął zastanawiać się nad tajnikami muzyki na wydziałach: kompozycji, edukacji muzycznej i fortepianu jazzowego. Po naukowej zadumie związał się na stałe z szeroko pojętą muzyką alternatywą, współczesną i avant / jazz / thrashem. Uwielbia pisać o sobie w trzeciej osobie. Laureat konkursów kompozytorskich „Citta di Undine” we Włoszech, New York City Electroacoustic Music Festival oraz konkursu na miniaturę elektroakustyczną opartą na tematach z Kielecczyzny (nagroda publiczności). Rozdaje dźwięki i pomysły oraz współpracuje z: Minimatikon (muzyka ilustracyjna i nowe ścieżki dźwiękowe do filmów niemych, m.in. Nosferatu, Gabinet Dr Caligari, Zwenigora, Ukrazija, Topor – Tango w Muzeum Okropności, Pan Jowialski – Narodowe Czytanie), kwartetem MELECH, The Transgress, Warsaw Improvisers Orchestra, Backspace, Michałem Zaborskim (Atom String Quartet), Expresso Post Production, Dj Woblerem, Orange the Juice i Anną Marią Huszczą.

M.A Steczkowski.p

FILM

Pierwszy dzień „Ambient Festival 2017” zakończy  eksperymentujący z elektroniką,  światowej sławy gitarzysta jazzowy EIVIND AARSET. Nowatorski muzyk nawiązujący do undergroundu, czerpiący z muzyki elektornicznej. Współpracuje ściśle z trębaczem i kompozytorem Nilsem Petterem Molvaerem. Jego kariera, także solowa rozpoczęła się dzięki współpracy z norweską wytwórnią Bugge Wesseltofta Jazzland Records. Duży wpływ na podejście do roli gitary w jego muzyce miała współpraca z Bugge Wesseltoftem. Decydującą była jednak dla Aarseta współpraca z Molvaerem nad albumem „Khmer”. Eivind Aarset w czasie swoich koncertów wykonuje swoje utwory w zupełnie inny, niż na płycie sposób. Melodyczne frazy z charakterystycznym groovem sekcji rytmicznej stały się częścią stylu Aarseta. Muzyk znany jest też ze stosowania dużej liczby efektów gitarowych, tak w studio jak podczas koncertów.

Strona artysty: www.eivindaarset.com

Eivind Aarset

Drugi dzień festiwalu ( 15 lipca) rozpocznie TOMASZ MREŃCA, absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Wszechstronny artysta-muzyk, skrzypek, kompozytor, multiinstrumentalista. Twórca projektów indywidualnych i zbiorowych. Autor muzyki do spektakli teatralnych, pokazów mody, instalacji artystycznych. Jest współautorem – razem z Tomaszem Bednarczykiem – projektu Venter, pod szyldem którego ukazały się płyty Venter LP (Sensefloor, 2015) oraz Lost EP (Catch Recordings, 2015). Oscylując pomiędzy muzyką ambientową, elektroniczną, akustyczną i klubową, duet koncertował na największych festiwalach muzycznych w Polsce (między innymi Open’er i Audioriver).

Strona artysty: www.mrenca.com

T.Mreńca.p

Jako druga wystąpi KATARZYNA BOREK – światowej klasy pianistka, ła?cza?ca upodobanie do muzyki klasycznej i brzmieniowych eksperymentów. Od wielu lat prowadzi aktywna? działalnos?c? artystyczna?, czego rezultatem jest wiele sukcesów koncertowych zarówno z repertuarem klasycznym jak i na gruncie łączenia różnych gatunków muzycznych czy tworzenia własnych kompozycji (teatr, muzyka filmowa). Jej występy przyjmowane są z wielkim entuzjazmem przez międzynarodową publiczność. Występowała w wielu salach koncertowych i na festiwalach muzycznych w Polsce, Niemczech, Holandii, Belgii, Francji, Luksemburgu, Włoszech, Chorwacji, Słowacji, Rosji, Ukrainie, Rumunii, Chinach, Singapurze, Malezji, Wietnamie, Peru i na Kubie.

Strona artystki: www.katarzynaborek.eu

FILM

Kasia Borek.p

Tegoroczny „Ambient Festiwal 2017” zakończy GÜNTER SCHLIENZ. Muzyk wywodzący się z niemieckiego eksperymentalnego undergroundu. Muzykuje już od ponad 25 lat. Od 20 lat współtworzy ambientowy/post-rockowy projekt Navel. Wydaje także muzykę na analogowych nośnikach jako Cosmic Winnetou. Ale przede wszystkim konstruuje syntezatory, na których sam gra.

Strona artysty: www.guenterschlienz.de

FILM

MUZYKA 

G.Schlientz.p

Jako dodatkowe atrakcje proponujemy jak co roku giełdę płyt /CD i Vinyle/ i pokaz audiofilskiego sprzętu grającego.

Cena biletu:

I dzień – 40 zł

II dzień – 40 zł

Karnet – 60 zł

Rezerwacja biletu pod nr tel.: 18) 35 35 695, 500 473 732 lub pod adresem e-mail: gck@gck.gorlice.pl lub aquavoice@gmail.com

Plakat

Strona Ambient Festiwal – tutaj

Strona Ambient Festival na Facebooku – tutaj 

Patronat medialny:

90 RK logo GRANAT

 

 

 

 

Sponsorzy:

in_progress  pobrane

 

Szczegóły

Początek:
14 lipca 2017 / 18:00
Koniec:
15 lipca 2017 / 21:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator: