09
maj
9 maja 2016 08:00 — 10 maja 2016 13:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Rynek 1

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

ARCHIPELAG SKARBÓW

W dniach 9-10 maja br. w godz. 8.00-13.00 w Sali Teatralnej GCK odbędą się warsztaty w ramach Programu Profilaktycznego Archipelag Skarbów. Weźmie w nich udział ok. 120 uczniów wraz z wychowawcami z Miejskiego Zespołu Szkół nr. 5 w Gorlicach.

Archipelag Skarbów to żywy i dynamiczny program profilaktyczny dla młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Program jest prowadzony przez 3-5 osobową ekipę specjalnie przeszkolonych trenerów.

Przesłanie programu

Program uczy zdrowego i mądrego stylu życia. Trenerzy zachęcają młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii i do czekania z seksem aż do małżeństwa. Archipelag Skarbów pokazuje młodym ich ogromny pozytywny potencjał – zupełnie inaczej niż o młodzieży mówią masowe media.

Dwa czterogodzinne bloki warsztatów w dwa kolejne dni zamieniają grupę młodzieży w poszukiwaczy skarbu, jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń.

Archipelag Skarbów łączy w sobie trzy najważniejsze cechy dobrej profilaktyki:

– wspiera rodziców i wychowawców w przekazywaniu młodzieży świata wartości,
– jest atrakcyjny dla młodzieży,
– należy do nielicznej grupy programów skutecznych (co zostało udowodnione w badaniach naukowych [Grzelak, 2009]).

Program jest wpisany do „Systemu standardów i rekomendacji programów profilaktycznych” sygnowanego przez najważniejsze agendy Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej (Ośrodek Rozwoju Edukacji, Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Instytut Psychiatrii i Neurologii).

Szczegóły

Początek:
9 maja 2016 / 08:00
Koniec:
10 maja 2016 / 13:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia