05
październik
5 października 2015 14:00 — 15 października 2015 16:00
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

BO RODZINA JEST NAJWAŻNIEJSZA

W dniach 5-8 października br. w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbywały się Krakowskie Spotkania Artystyczne GAUDIUM 2015, których organizatorem jest Stowarzyszenie Pomocy Socjalnej „Gaudium et Spes”. Spotkania mają na celu promocję twórczości artystycznej osób starszych i młodzieży niepełnosprawnej, obejmują trzy dziedziny sztuki: plastykę, teatr, taniec.

Miło nam poinformować, że w konkursie wzięła udział Grupa Teatralna „Radość tworzenia” z Gorlickiego Centrum Kultury. Zaprezentowała spektakl „Bo rodzina jest najważniejsza” w reż. Teresy Klimek oraz Haliny Wąsowskiej-Schirmer zdobywając I miejsce. Nagrodą dla zwycięzców jest udział w Koncercie Laureatów w Sali Koncertowej Filharmonii Krakowskiej w dniu 3 listopada br. Ponadto grupa „Radość tworzenia” otrzymała „Gaudynkę” – nagrodę publiczności za swoją grą aktorską i autentyczność.

Grupa teatralna „Radość Tworzenia” działa w Gorlickim Centrum Kultury od marca 2014 roku, tworzą ją osoby niepełnosprawne. Zajęcia w zespole pozwalają uczestnikom realizować swoje pasje, przywracają im wiarę we własne możliwości, to jedna z form terapii poprawiająca relacje z otoczeniem, pomagająca przełamać lęki i podnosząca samoocenę. Z zespołem pracują: pani Teresa Klimek – Instruktor teatralny GCK oraz pani Halina Wąsowska Schirmer – Socjoterapeuta.

Szczegóły

Początek:
5 października 2015 / 14:00
Koniec:
15 października 2015 / 16:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator: