Gorlicki Rynek
Rynek

Gorlice, Małopolskie 38-300 Polska

DZIEŃ DZIECKA 2015

Dnia 30 maja br. na Gorlickim Rynku w ramach X edycji programu Strażacy Dzieciom „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” zorganizowany został Dzień Dziecka. Głównymi organizatorami imprezy byli: Miasto Gorlice, Rada Rejonowa PCK w Gorlicach, KP PSP Gorlice, ZOP ZOSP RP Gorlice, natomiast współorganizatorami: GCK, MDK, Starostwo Powiatowe, Gminy: Moszczenica, Ropa, Bobowa, Uście Gorlickie, Gorlice, Lipinki.

Wśród licznych atrakcji na część artystyczną programu złożyły się: występ Dziecięcego Zespołu Ludowego „Pierwiosnek” ze Słowacji, prezentacje tanecznych grup przedszkolnych, występy dzieci i młodzieży z GCK i MDK, Amatorskiego Zespołu Teatralnego i zespołu tanecznego z Szalowej oraz koncert Elvisa Presleya w wykonaniu Szymona Wyrembaka.

Z Gorlickiego Centrum Kultury zaprezentowały się dziecięce zespoły taneczne „Axel” i „Fasolki” oraz solistki: Ilona Staniszewska, Natalia Stawiarska i Patrycja Tenerowicz.

Dużym powodzeniem cieszyły się animacje dla dzieci i młodzieży przygotowane przez instruktorów GCK na placu przed ratuszem. Chętni mieli okazję pograć w „piłkarzyki”, porzucać piłeczkami do atrapy clowna, wykonać elementy garderoby i rozwiesić je na sznurku, ulepić z masy solnej własne imię, itp. Wszyscy uczestnicy wspólnej zabawy zostali obdarowani słodyczami.

Autor zdjęć – Lech Klimek

Autor zdjęć – Krzysztof Mosoń