18
styczeń
18 stycznia 2016 10:00 — 29 stycznia 2016 16:00
Różne miejsca
Różne miejsca, Gorlice, Małopolskie
Ładowanie Wydarzenia
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

FERIE Z GCK

Gorlickie Centrum Kultury wraz ze świetlicami prowadzonymi przez instruktorów tej placówki w okresie ferii zimowych zorganizowało wiele ciekawych imprez i zajęć kulturalnych, edukacyjnych, sportowych dla dzieci i młodzieży. Każdy z uczestników mógł wziąć udział w swoich ulubionych zabawach, odkryć w sobie nowe talenty.

Dzieci mogły przenieść się w magiczny świat znanych bajek, porozmawiać o roli muzyki w teatrze i filmie w formie zabawy, miały również okazję sprawdzić swoje zdolności wokalne śpiewając ulubione piosenki oraz biorąc udział w konkursie kolęd i pastorałek.

„Artystyczne dusze” mogły spełnić się na zajęciach plastycznych, podczas których tworzyły m.in.: rysunkową opowieść o najdziwniejszym śnie, bałwanki, girlandy, laurki i kwiaty z okazji Dnia Babci i Dziadka. Malowały obrazki na papierowych serwetkach, wykonywały portret pani Zimy. Brały udział w konkursie na finezyjne zdobienie pudełek, projektowały ozdobne zakładki do książek. Zorganizowane zostały również warsztaty recyklingu.

Wielu uczestników zajęć świetlicowych z niecierpliwością oczekiwało na zajęcia sportowe zorganizowane podczas tegorocznych ferii zimowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się turnieje w: tenisa stołowego, cymbergaja, piłkarzyki czy w kalambury. Zorganizowany został feryjny klub gier planszowych i komputerowych. Dzieci brały również udział w zajęciach rytmiczno-ruchowych oraz w zajęciach teatralno-tanecznych.

Organizowane były otwarte próby grup teatralnych „Promień” i „Ergo” działających w GCK, wyjścia na Krytą Pływalnię „Fala”, zajęcia na świeżym powietrzu – wyjście na lodowisko oraz spacer do Parku Miejskiego. Dzieci i młodzież obejrzały również wystawę zdjęć „Rowerem przez Saharę.” eksponowaną w Domu Polsko-Słowackim. Dużym zainteresowaniem wśród „małych kinomanów” cieszyły się wyjścia na seanse filmowe do GCK na Profesjonalne Kino Objazdowe Outdoor Cnema oraz wyjazd do kina Helios w Nowym Sączu.

Ferie zimowe szybko minęły, pora powrócić do szkolnych obowiązków. Mamy nadzieję że czas kreatywnie spędzony w gronie rówieśników pozostawi miłe wspomnienia i pozytywnie zmotywuje młodych ludzi do dalszej edukacji i rozwoju.

Zapowiedź zamieszczona na portalu Gorlice.tv

 

Zajęcia zorganizowane przez Świetlicę Osiedlową „Sokół” (ul. Dukielska)

 

Zajęcia zorganizowane przez Świetlicę Osiedlową „OK3M” (ul. Pod Lodownią)

 

Zajęcia zorganizowane przez Świetlicę Osiedlową „OSG” (ul. Wyszyńskiego)

 

„Teatr ognia” – otwarta próba Grupy Teatralnej „Ergo” dla młodzieży od 14 lat

 

„I ty możesz być aktorem” – otwarta próba Gorlickiej Grupy Teatralnej „Promień” dla młodzieży ponadgimnazjalnej

 

Wyjście świetlic na seans filmowy Profesjonalnego Kina Objazdowego Outdoor Cinema do GCK – film „Sebastian i Bella”

 

„Wyobraź sobie… 2016”- zajęcia plastyczne

 

„Wyobraź sobie. Jesteś Ekoludkiem” – warsztaty recyklingu – blok zabaw

 

 

Szczegóły

Początek:
18 stycznia 2016 / 10:00
Koniec:
29 stycznia 2016 / 16:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia