15 grudnia 2016 10:00 — 18 grudnia 2016 00:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

MŁODZI TWÓRCY NAGRODZENI

W dniu 15 grudnia br. w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury miało miejsce podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród laureatom Gorlickiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowch.

Do konkursu zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gorlickiego.

Celem konkursu jest poznanie i kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia, rozbudzenie zainteresowań regionem i tradycyjną sztuką plastyczną wśród dzieci i młodzieży oraz utrwalenie idei „żłóbka betlejemskiego”.

W tegorocznej 12 edycji konkursu wzięło udział 175 uczniów, którzy złożyli 105 prac konkursowych.

Przybyłych na uroczystość, uczniów z gorlickich i okolicznych szkół, rodziców, opiekunów i wychowawców przywitał Dyrektor GCK Pan Janusz Zięba. Szczególnie serdecznie przywitał uczestników konkursu, którym podziękował za udział i gratulował pięknych prac. Zachęcał również by w następnym roku przy wykonywaniu szopek czerpać inspiracje z zabytków Ziemi Gorlickiej.

Wręczenie nagród poprzedził spektakl teatralny pt. „Porwanie św. Mikołaja” w wykonaniu grupy teatralnej „Scena 154” z Zespołu Szkół w Bystrej, które wprowadziło wszystkich w przedświąteczną atmosferę. Młodzi artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Na zakończenie Dyrektor GCK złożył wszystkim świąteczne życzenia i zaprosił do zwiedzenia przygotowanej wystawy szopek.Wystawę będzie można oglądać w GCK do końca roku.

Nagrody na Gorlicki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych ufundowało Gorlickie Centrum Kultury oraz Miasto Gorlice.

Protokół – do pobrania

Lista uczestników – do pobrania