1 lipca 2015 10:00 — 31 lipca 2015 16:30
Różne miejsca
Małopolskie

GORLICKIE LATO 2015 – lipiec

Gorlickie Centrum Kultury w ramach akcji „Gorlickie Lato 2015” w miesiącu lipcu zorganizowało wiele interesujących imprez i rozrywek kulturalnych dla dzieci i młodzieży. Instruktorzy GCK bardzo starannie zaplanowali każdy dzień. Uczestnicy akcji mieli zapewnioną możliwość twórczego wykorzystania czasu wolnego.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia taneczne, plastyczne, teatralne oraz gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Zorganizowane zostały rozgrywki w tenisa stołowego, , cymbergaja i piłkę nożną. W ramach „Sportowych wtorków” odbywały się także zajęcia na krytej pływalni „Fala”. Akcje miały miejsce w Gorlickim Centrum Kultury, w świetlicach osiedlowych GCK oraz obiektach sportowych na terenie miasta. Niezwykle cenne było to, że dzieci i młodzież spędzały dużo czasu w ruchu na świeżym powietrzu.

Ważnym punktem w działaniach GCK było zorganizowanie wędrówek do Parku Miejskiego w Gorlicach oraz zwiedzanie najpiękniejszych zakątków miasta. W ramach „Gorlickiego Lata 2015” odbywały się również wycieczki rekreacyjne i turystyczno-krajoznawcze m.in do: Parku Rozrywki w Zatorze. Dzieci odwiedziły również kasztel w Szymbarku oraz nowo powstały „Przystanek Szymbark”.

„Mali Gorliczanie” brali również udział w wyjazdach do kina 3D w Nowym Sączu. Niektórzy z nich po raz pierwszy skorzystali z tej możliwości dzięki akcji „Gorlickie Lato 2015”. Wydarzeniem rodzinnym i gorlicką tradycją stały się „uczty kinomana” w ramach „Wakacyjnego Kina Letniego” organizowane przez Dom Polsko – Słowacki na dziedzińcu ratusza. Młodzież i dorośli mogli oglądać seans filmowy pt. „Władza”. Publiczność doceniła zarówno propozycje filmową, jak również tę formę spędzania wolnego czasu.

Serdecznie zapraszamy na pozostałe imprezy zaplanowane w miesiącu sierpniu.

1 lipca 2015 / 10:00
31 lipca 2015 / 16:30