01
lipiec
1 lipca 2016 10:00 — 31 lipca 2016 12:00
Różne miejsca
Różne miejsca, Małopolskie
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

GORLICKIE LATO 2016 – IMPREZY ORGANIZOWANE PRZEZ ŚWIETLICE OSIEDLOWE GCK

Gorlickie Centrum Kultury w ramach akcji „Gorlickie Lato 2016” w miesiącu lipcu zorganizowało szereg atrakcji dla swoich podopiecznych uczęszczających na zajęcia do świetlic osiedlowych GCK. Program wydarzeń obejmował: bezpłatne wycieczki, warsztaty,  turnieje sportowo-rekreacyjne, konkursy z nagrodami i zabawami dla dzieci i młodzieży. Instruktorzy GCK bardzo starannie zaplanowali każdy dzień tak aby wszyscy uczestnicy mieli możliwość ciekawego i twórczego wykorzystania czasu wolnego. Imprezy odbywały się w GCK, w świetlicach osiedlowych GCK oraz w obiektach sportowych zlokalizowanych na terenie miasta.

Bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży cieszyły się wszelkiego rodzaju wyjazdy zorganizowane przez świetlice GCK. W tym roku było ich więcej niż w latach ubiegłych. Uczestnicy mogli na przykład: zwiedzić Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, skorzystać z kąpieli wodnych i zabaw na basenie w Wapiennym, sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe w Parku Linowym w Siarach na specjalnie zaprojektowanych i rozbudowanych trasach linowych znajdujących się na różnych wysokościach. Obejrzeć filmy w kinie 3D w Nowym Sączu a miłośnicy pieszych wędrówek i aktywnego wypoczynku mogli wypróbować się na szlakach Folusza i Magurskiego Parku Narodowego.

Dużym powodzeniem cieszyły się turnieje sportowe odbywające się na obiektach sportowych w Gorlicach i Siarach. Nie zabrakło też amatorów pieczonej kiełbaski i chlebka podczas ogniska zorganizowanego w Siarach. Zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia  prowadzone przez instruktorów GCK w świetlicach osiedlowych. Z tych najciekawszych należy wymienić: tworzenie papierowych ozdób, rzeźby z masy solnej, zajęcia plastyczne na powietrzu, zabawy i konkursy z nagrodami, turnieje w tenisa stołowego i piłkarzyki, kalambury czy też konkurs karaoke.

Tak upłynął miesiąc lipiec. pełen uśmiechu i słońca, a wszystko dzięki zwolennikom spędzania czasu wolnego zorganizowanego przez świetlice GCK!!! Dziękujemy wszystkim za obecność i aktywne spędzenie czasu. Serdecznie zapraszamy na pozostałe imprezy zaplanowane na miesiąc sierpień.

Źródło zdjęć – archiwum GCK

Szczegóły

Początek:
1 lipca 2016 / 10:00
Koniec:
31 lipca 2016 / 12:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia