03
styczeń
18:00 — 19:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1, Gorlice, Małopolska, 38-300, Polska
Wstęp wolny!
Ładowanie Wydarzenia
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

GOŚĆ OCZEKIWANY

Spektakl teatralny

Dnia 3 stycznia br. Gorlicka Grupa Teatralna GCK „Promień” prowadzona przez panią Barbarę Fugiel wystawiła w Sali Teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury sztukę pt. „Gość oczekiwany” na podstawie dramatu Zofii Kossak-Szczuckiej.

Wystąpili:
Daniel Łukaszyk (Józef Kurek),
Rafał Stabach (Filip – młynarz),
Anna Woźniak (Agnieszka – żona młynarza),
Izabela Łątka (Maryna Kurek),
Aleksandra Szurek (sąsiadka),
Karolina Jawor (Hanka – córka młynarza),
Sylwia Olszewska (Zosia Kurek),
Renata Ziółkowska (baba),
Justyna Belczyk (Marcinowa),
Gabriela Szczerba (Walentowa),
Tomasz Doszna (Chrystus),
Natalia Gierut (sierota),
Sebastian Kaczmarczyk (muzykant),
Adrian Górski (muzykant).

Spektakl opowiada o historii jakich w życiu wydarzyło się wiele, o losach dwóch rodzin, biednego Józefa Kurka i bogatego młynarza o imieniu Filip. Zwraca uwagę na osamotnienie człowieka w świecie ludzi skupionych na sobie i swoich sprawach, obojętnych na ludzką niedolę, tragiczny los drugiego człowieka. Porusza temat prawdziwej, głębokiej wiary i wiary „na pokaz”.
Ciekawy temat sztuki, pełna ekspresji i zaangażowania, realistyczna gra aktorów to niewątpliwe atuty tego spektaklu. Spektakl, który obejrzało ok. 200 osób spodobał się widowni za co publiczność nagrodziła aktorów głośnymi brawami.

Grupa w maju wzięła udział w X Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was.” w Zakopanem, prezentując spektakl pt. „Gość Oczekiwany”, Komisja Festiwalu złożona z aktorów Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem postanowiła przyznać I miejsce Gorlickiej Grupie Teatralnej GCK „PROMIEŃ” . Jury w Festiwalu przyznało również pięć wyróżnień aktorskich. Spośród 80 aktorów biorących udział w konkursie dwa wyróżnienia otrzymali członkowie grupy teatralnej „PROMIEŃ”: Rafał Stabach – za rolę młynarza oraz Sylwia Olszewska – za rolę Zosi. Ogromnym zaskoczeniem i radością okazała się czwarta nagroda dla Gorlickiej Grupy Teatralnej GCK „PROMIEŃ”, którą ufundował i przyznał ks. infułat Stanisław Olszówka z Zakopanego.

Grupa liczy 15 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Gorlic i z okolic, obecnie opracowuje tekst do nowego spektaklu. Zajęcia odbywają się w sali teatralnej GCK w soboty w godz. 9.00 – 13.00 oraz w niektóre piątki.

Nagranie zamieszczone na portalu Gorlice.tv

Fotorelacja – fot. Halina Gajda

Szczegóły

Data:
3 stycznia 2016
Czas:
18:00 - 19:00
Cena:
Wstęp wolny!
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia