12
marzec
09:00 — 16:00
Dom Polsko-Słowacki
Dom Polsko-Słowacki, Rynek 1, Gorlice, Małopolskie, 38-300, Polska
Wstęp wolny
Ładowanie Wydarzenia
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

II GORLICKIE RETROGRANIE

Dnia 12 marca 2016 roku w Domu Polsko-Słowackim w Gorlicach odbyło się „II Gorlickie Retrogranie”.

Podczas trwania imprezy do dyspozycji przybyłych gości były komputery oraz konsole z lat 70 i 80 ubiegłego wieku.

Celem imprezy było przypomnienie osobom starszym, żyjącym w tamtych latach komputerów, konsol i gier oraz pokazanie młodszym fanom elektronicznej rozrywki jak wyglądały gry w czasach, kiedy ich rodzicie czy dziadkowie byli w ich wieku.

W ramach „II Gorlickiego Retrogrania” został ponownie zorganizowany turniej Worms Armageddon. Niestety byłemu zdobywcy głównej nagrody – Mroziowi nie udało się obronić tytułu. Wyniki tej edycji turnieju wyglądają następująco:

Miejsce I – Maciej Knot

Miejsce II – Krzysztof Duda

Miejsce III – Kacper Rokicki

Miejsce IV – Kamil Machniewicz

W trakcie trwania imprezy, która trwała w godzinach od 9:00 do 16:00 przewinęło się około 100 osób i widać było duże zainteresowanie tą inicjatywą. Dużo osób pytało o kolejne edycje, co świadczy o tym, iż tego typu rozrywka jest czymś wyczekiwanym w naszym mieście.

Tekst i zdjęcia: Marcin Labut

Gorlickie Centrum Kultury – Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča serdecznie zapraszają na II GORLICKIE RETROGRANIE

Miejsce: sala konferencyjna Domu Polsko-Słowackiego, Pl. Rynek 1, Gorlice

Termin: 12 marca 2016 roku (sobota), godz. 9.00 – 16.00

W programie: turniej Worms Armageddon oraz ekspozycja starych komputerów i konsoli.

Zasady Turniej Worms Armageddon.
Turniej odbędzie się dnia 12.03.2016 roku o godzinie 11:00 w Domu Polsko-Słowackim przy ulicy Rynek 1 w Gorlicach. Zapisy do udziału w zawodach rozpoczną się dnia 12.03.2016 o godzinie 9:00, a lista zostanie zamknięta o godzinie 10:30. Następnie o godzinie 10:45 zostanie rozlosowana drabinka turniejowa, po czym rozpoczniemy pierwszą rundę turnieju. Zawody zostaną rozegrane w formie otwartej, czyli bez podziału na wiek oraz płeć uczestników. Każdy kto chciałby wziąć udział proszony jest o zgłoszenie się w wyznaczonym terminie. Rozgrywki zostaną przeprowadzone w systemie brazylijskim (do dwóch przegranych meczy), natomiast czy będzie to system BO1 (jeden mecz, zwycięzca przechodzi dalej) czy BO3 (granie do dwóch zwycięstw) zależeć będzie od ilości zgłoszony zawodników. Na pewno półfinały, mecz o trzecie miejsce oraz finały zostaną rozegrane systemem BO3 niezależnie od ilości zgłoszeń (jeżeli czas pozwoli to można by rozegrać finał w formacie BO5, czyli do 3 zwycięstw). Dla zdobywców pierwszych czterech miejsc przewidziane są nagrody rzeczowe.

Wstęp wolny!

Więcej informacji na www.facebook.com/RetrogamingGorlice/

Plakat

 

Szczegóły

Data:
12 marca 2016
Czas:
09:00 - 16:00
Cena:
Wstęp wolny
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia