19
październik
18:00 — 20:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1, Gorlice, Małopolska, 38-300, Polska
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

III EDYCJA FESTIWALU PIEŚNI CHÓRALNEJ „LUZ-BLUES FOLK”

 

19 października 2019, o godzinie 18:00, w Gorlickim Centrum Kultury odbędzie się III edycja Festiwalu Pieśni Chóralnej „Luz-blues folk”. W koncercie weźmie udział czterech wykonawców: Podkarpacki Chór Męski, Chór „Akord” z Mielca, Kwartet Smyczkowy „Beskid” oraz gospodarze imprezy Chór Kameralny GCK „Belfersingers”.

Kwartet „Beskid” tworzą cztery młode i zdolne dziewczyny z powiatu gorlickiego i nowosądeckiego, które zagrają melodie celtyckie, bałkańskie i żydowskie. Kwartet akompaniował będzie także Podkarpackiemu Chórowi Męskiemu podczas jego prezentacji pieśni lwowskich. Usłyszymy między innymi piosenki „Tylko we Lwowie” i „Bal u Bombacha”.

Kolejnym wykonawcą będzie Chór Nauczycielski „Akord” z Mielca. W wykonaniu chóru, solistek oraz muzyków z nieformalnej grupy Twórców Osobliwie Niezależnych, usłyszymy piosenki Kory i zespołu Maanam.

Natomiast Chór „Belfersingers” zaśpiewa pieśni ludowe łemkowskie i pogórzańskie, które opracował nasz znakomity muzyk, kompozytor i pedagog – Mirosław Bogoń. Chór pracuje nad tym repertuarem od 2017 roku i efektem tej pracy jest nagrana niedawno płyta, której będzie można posłuchać już w listopadzie.

Celem koncertu jest pokazanie, że muzyka chóralna, kojarzona przede wszystkim z muzyką sakralną wykonywaną w kościołach, nie jest nudna, potrafi dobrze bawić, a jednocześnie, jak w przypadku prezentacji chóru „Belfersingers”, ocalić od zapomnienia nieznane, a może już zapomniane pieśni ludowe z naszego regionu.

Bilety w cenie 10 zł dostępne w Gorlickim Centrum Kultury w dniu wydarzenia, przed rozpoczęciem koncertów.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

 

Szczegóły

Data:
19 października 2019
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia