05
kwiecień
5 kwietnia 2017 10:00 — 9 kwietnia 2017 17:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Rynek 1

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

III WIOSENNY KONKURS RECYTATORSKI – ŚRODA

W dniu 5 kwietnia w Gorlickim Centrum Kultury odbył się III Wiosenny Konkurs Recytatorski, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Udział w konkursie wzięło 12 recytatorów. Po wysłuchaniu 12 prezentacji Komisja Artystyczna w składzie: Barbara Ćmiech – Pruchniewicz, Agnieszka Bomba, Teresa Klimek przyznała:

  • I miejsce dla Karoliny Jawor z Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach za prezentację fragmentu Kingi Dębskiej „Moje córki krowy” oraz Dagmary Dąbek z I Liceum Ogólnokształcącego w Gorlicach za prezentację wiersza Juliana Tuwima „Piotr Płaskin”
  • II miejsce dla Natalii Gierut z I Liceum Ogólnokształcącego w Gorlicach za prezentację wiersza Zbigniewa Herberta „Pan Cogito o potrzebie ścisłości”
  • III miejsce dla Bartłomieja Laskowskiego z I Liceum Ogólnokształcącego w Gorlicach za prezentację wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Dyrektor i pomnik”.

Nagrodę publiczności zdobyła Milena Grądalska z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej.

Osoby wyróżnione otrzymały nagrody książkowe. Fundatorem nagrody publiczności był Urząd Miejski w Gorlicach. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Protokół

Fotorelacja – autor zdjęć Adrian Zimowski

Szczegóły

Początek:
5 kwietnia 2017 / 10:00
Koniec:
9 kwietnia 2017 / 17:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia