4 kwietnia 2017 10:00 — 5 kwietnia 2017 14:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska

III WIOSENNY KONKURS RECYTATORSKI

Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w III Wiosennym Konkursie Recytatorskim. Organizatorem konkursu jest Gorlickie Centrum Kultury oraz Wydział Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gorlicach.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych i kulturalnych z powiatu gorlickiego.

Celem konkursu jest rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów, pobudzanie aktywności twórczej.

Kategorie wiekowe:

I kat. – młodzież szkół gimnazjalnych – klasy I-III

II kat. – młodzież szkół ponadgimnazjalnych – klasy I-IV

Karty zgłoszenia prosimy przesyłać lub dostarczyć osobiście do dnia 27 marca (poniedziałek) 2017 r. na adres: Gorlickie Centrum Kultury, ul. Michalusa 4, 38-320 Gorlice  (karty  dostarczone faksem oraz po wyznaczonym terminie nie będą uwzględniane – decyduje data stempla pocztowego).

Przesłuchania recytatorów odbędą się w Gorlickim Centrum Kultury w dniach:

4.04.2017 r. /wtorek/     – godz. 10.00     kat. I

5.04.2017 r. /środa/       – godz. 10.00     kat. II

Ocenie podlegać będzie dobór repertuaru odpowiedni do wieku, interpretacja utworu, kultura i wyrazistość słowa, ogólny wyraz artystyczny.

Karta zgłoszenia – do pobrania

Regulamin – do pobrania