14
październik
14 października 2019 08:00 — 20 października 2019 17:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1, Gorlice, Małopolska, 38-300, Polska
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

INTERAKTYWNA LEKCJA HISTORII NA ŻYWO

 

Już jutro, 15 października o godz. 10:00 w Gorlickim Centrum Kultury odbędzie się „Interaktywna lekcja historii”. W konkursie rywalizować ze sobą będą uczniowie reprezentujący gorlickie szkoły podstawowe.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo, dlatego każda zainteresowana osoba będzie mogła śledzić emocjonujące zmagania uczestników quizu.

Lekcja będzie opierać się na treściach multimedialnych. Uczniowie na tabletach, będą na bieżąco odpowiadać na pytania zadawane przez prowadzącego quiz. Pytania oraz wyniki rywalizacji będą wyświetlane na dużym ekranie, co umożliwi widowni włączenie się do zabawy. W finałowym turnieju udział weźmie 20 najlepszych uczniów (po 4 osoby z każdej szkoły).

Quiz sprawdzi wiedzę graczy z zakresu historii naszego miasta. Pytania będą głównie dotyczyć Bitwy pod Gorlicami, która miała duży wpływ na przebieg I wojny światowej, a w efekcie na odzyskanie przez Polskę niepodległości. Nie zabraknie także zagadnień dotyczących bohaterów lokalnej historii z okresu I wojny światowej i międzywojnia.

„Interaktywna lekcja historii”, która jest realizowana w ramach projektu „Gorlice 19-19. Wiwat Niepodległa!”, jest idealną okazją do tego, aby zaangażować młodzież i mieszkańców do głębszego poznania drogi miasta oraz Polski do niepodległości.

 

 

 

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

 

Szczegóły

Początek:
14 października 2019 / 08:00
Koniec:
20 października 2019 / 17:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia