22
grudzień
22 grudnia 2018 08:00 — 23 grudnia 2018 17:00
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Rynek 1, Gorlice, Małopolska, 38-300, Polska
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

IV GORLICKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY

 

Wielkimi krokami zbliża się IV Gorlicki Jarmark Bożonarodzeniowy! W grudniowy weekend (22-23 grudnia 2018 r.) nasz Rynek kolejny raz zapełni się stoiskami handlowymi, kolorowymi światełkami, a w powietrzu unosić będzie się zapach piernika i choinki. Nie zabraknie kolędowania oraz atrakcji dla najmłodszych, a to jedynie część z niezwykłych atrakcji, jakie dla Was przygotowaliśmy!

SOBOTA
W sobotę w godzinach 11:00-13:00 zapraszamy wszystkich – tych młodszych i starszych – na spotkanie ze św. Mikołajem i jego świtą. Na wszystkich odwiedzających czekać będą gry, zabawy i słodka niespodzianka!

Po godz. 13:00 rozpocznie się znany wszystkim turniej kulinarny „Gorlicki Mistrz Smaku”. W szranki staną 3 drużyny, tym razem oglądać będziemy zmagania samorządowców Miasta Gorlice, samorządowców Powiatu Gorlickiego oraz dziennikarzy.

NIEDZIELA
Od godziny 10.00 zapraszamy do żywej szopki, a o godz. 13.00 na występy artystyczne podopiecznych Gorlickiego Centrum Kultury i Młodzieżowego Domu Kultury. Tradycyjnie o godzinie 14.00 rozpocznie się już siódma Gorlicka Wigilia. Pomysłodawczynią Gorlickiej Wigilii jest Pani Iwona Budziak, restauratorka i właścicielka Restauracji Orchidea, która z powodzeniem od kilku już lat organizuje to piękne wydarzenie. Razem odmówimy modlitwę, złożymy sobie życzenia i podzielimy się opłatkiem. Wigilię zakończymy wspólnym kolędowaniem. W organizację Wigilii włączają się jak zawsze Koła Łowieckie „Szarak”, „Magura”, „Ryś” i „Grabina” oraz wiele firm i instytucji, których loga zostały zamieszczone na plakacie poniżej.

 

Przez dwa dni trwania jarmarku w dużym namiocie odbędą się bezpłatne warsztaty świąteczne dla dzieci „W krainie Królowej Śniegu”, przygotowane przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej.

Akcja charytatywna
Fundacja Wyjdź z Domu pod patronatem Gazety Gorlickiej zorganizuje podczas jarmarku zbiórkę charytatywną na rzecz Adrianka Krupy, trzylatka z Lipinek chorego na białaczkę. Więcej informacji

Co będzie można kupić na Gorlickim Jarmarku?

  • Ozdoby i rękodzieło artystyczne: ozdoby choinkowe, stroiki bożonarodzeniowe, światełka, zabawki, aniołki, wianki, ceramika artystyczna, galanteria skórzana, biżuteria, ozdoby z masy solnej, wyroby z drewna, świece ręcznie rzeźbione, ozdoby szydełkowe i wiele innych.
  • Produkty spożywcze: wypieki świąteczne, ciasta i ciasteczka, orzeszki, chałwa, pierniki, chleb domowy, prozioki, miody, sery, wędliny i kiełbasę wiejską, zioła i przyprawy, herbatę, garmażerkę: pierogi, uszka oraz wino grzane.

Stoiska będą otwarte od soboty (22 grudnia) do niedzieli (23 grudnia) od godz. 10.00 do godzin wieczornych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich gorliczan i gości naszego Miasta! Spędźmy razem ten szczególny, radosny czas!

 

 

Szczegóły

Początek:
22 grudnia 2018 / 08:00
Koniec:
23 grudnia 2018 / 17:00
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia